Cimbomlu ETS ile turlayacak

Giriş Tarihi: 14.9.2013

Etstur, Türkiye'de bir ilke imza atarak Galatasaraylı taraftarları tatile çıkaracak. Kulübün sponsoru olan şirketin patronu Mehmet Ersoy, "Özel paket ürünler hazırlayacağız" dedi

Galatasaray bu hafta Etstur ile önemli bir işbirliğine imza attı. Etstur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy, hayata geçirdikleri projenin Türkiye'de bir ilk olduğunu, bazı özellikleriyle dünyada da benzeri bulunmadığını kaydetti. Ersoy, taraftarlara yönelik özel paket ürünlerin olacağını belirtti.
Galatasaray ile Etstur arasında imzalanan anlaşmanın içeriğinden bahseder misiniz?
Galatasaray ve Etstur'un işbirliğiyle GSTravel adında bir seyahat markası oluşturduk. Bizim yaptığımız bir sponsorluk anlaşması değil, iş anlaşması. Galatasaray taraftarı için ayrıcalık yaratmak için yola çıkıldı. Cimbomlular tüm dünyada Galatasaray maçlarına, takımın resmi seyahat sitesi www.gstravel.org ile uçak bileti, transfer ve konaklama dahil paketlerle seyahat etmenin ayrıcalığını ve konforunu yaşayacaklar.
Kaç yıllık bir anlaşma ve ne kadarlık bir destekte bulundunuz?
Anlaşmada yer alan gizlilik sözleşmesi gereği size maddi boyutunda bir açıklamada bulunamam.

Bu anlaşmayla bir ilke imza attık

Türkiye'de benzerleri var mı?
Hayır, yok. GSTravel bu anlamda yaratılmış ilk marka. İlk defa bir spor kulübü kendi seyahat markasını oluşturdu. Üstelik bu anlaşma sadece maç seyahatleri ile de sınırlı değil. Taraftarlar, Etstur'un yurtiçi ve yurtdışı otelleri, kültür ve turları gibi tatil olanaklarından yararlanacak. Bu özelliğiyle dünyada da ilk...
Anlaşmayla ne hedeflediniz?
Biz taraftarı sadece Türkiye'den yurtdışına taşımıyoruz. Aynı şekilde dünyanın dört bir yanındaki taraftarları da Türkiye'ye taşıyoruz. Bu turizm sektörü için de ciddi bir canlılık, gelir kaynağı demek.

Diğer takımlar ile de proje olabilir
Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'nde olması etki yarattı mı?
Bunun bir iş anlaşması olduğunu göz önünde bulundurursak, kârlılık payı aramak ve getirisi yüksek olabilecek markayı seçmiş olmak yanlış bir karar olmaz herhalde. Diğer spor kulüpleri ile de benzer çalışmalar olabilir.
Taraftara etkisi ne olacak?
İlk aşamada Galatasaray taraftarları için yurtiçi ve yurtdışı deplasmanlarında maç biletiyle birlikte seyahat, konaklama ve transfer hizmetlerini içeren maç paketleri sunuyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cimbomlu ETS ile turlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN