Ufo, İtalyanlarla ortak fabrika kurdu

UFO, İtalyan Uflex firması ile birlikte Türkiye’de ortak fabrika kurdu.

Giriş Tarihi: 20.9.2013 15:13
Bu yeni yatırımla kısa sürede 50 milyon euroluk bir pazara ulaşacaklarını belirten UFO Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Yeşil, "Daha önce ağırlıklı Çin'de yapılan üretimi onların elinden kaparak, biz aldık. 3 yıl içinde tüm üretimi Türkiye'de yapacaklar. ARGE'ye verdiğimiz büyük önemle Nobelli projelerle yarışır hale gelmekten dolayı gururluyuz" dedi.

Bu yıl dördüncü kez katıldığı 24. Zuchex Uluslararası Züccaciye&Hediyelik Eşya ve Elektrikli Ev Gereçleri Fuarı'nda mikatronik teknolojili ısıtıcısını tanıtan UFO, infrared ısıtıcı sektöründeki liderliğini Ar-Ge yatırımları ile sürdürmeye devam ediyor.

Fuara bu yıl dördüncü kez katılan UFO'nun mikatronik teknolojili dikey konumlandırılan ısıtıcısı büyük ilgi görüyor.


MİKATRONİK TEKNOLOJİSİ

UFO Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Yeşil, dünyada ilk defa UFO tarafından geliştirilen mikatronik teknolojisi ile daha önce infrared ısıtıcılar ile yakalanan başarıyı bu yeni ürün ile sürdüreceklerini belirtti. Sn. Yeşil, "Benzersiz bir teknoloji ile 3 kat daha uzun ömürlü dikey ısıtıcıları pazara sunmanın ayrıcalığını ve keyfini yaşıyoruz. Mikatronik teknolojisinde de nano boyutlarda kapladığımız direnç teli, yine UFO olarak geliştirdiğimiz 4 eksenli tetragonal sarım sistemi ile sararak filamentin 3 kat daha uzun ömürlü olmasını sağladık. Mikatronik teknolojisine yönelik AR-Ge çalışmalarımız ve yatırımlarımız devam ediyor, geçmiş birikimlerimize, bilgi birikimimize bağlı teknolojinin gelişmesiyle de ürünlerimizin katma değerini arttırdık. 3 milyon dolara yakın bir yatırım öngörümüz mevcut. Genel olarak toplam yatırımlar içerisinde yüzde 30-40 oranında payı ARGE'ye ayırıyoruz. Mikatronik teknolojiye sahip ürünlerimizin 2 yıl içinde satışlarımızın yüzde 80'ine hakim olacağını düşünüyoruz. 3 yıl içinde 1 milyon adet ürün satmayı planlıyoruz. Bu sene Türkiye'de, önümüzdeki yıl yurt dışında satışı gerçekleştirilecektir. 3 yıl sonra üretimimizin yüzde 60'nini yurt dışı satışlarının oluşturmasını hedefliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ufo, İtalyanlarla ortak fabrika kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN