Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sosyetenin Jet'i İstanbul'u seçti

Giriş Tarihi: 2.10.2013

Mısır'daki iç karışıklıklar jet sosyetenin de rotasını değiştirdi. Yolcuların kişi başı 105 bin dolar ödediği özel jet, dünya turunda Mısır yerine Türkiye'yi tercih etti

Mısır'da Arap Baharı'yla başlayıp darbeye kadar uzanan olaylar, zengin turistlere rota değiştirtti. ABD'li otelcilik devi Four Seasons'ın jet sosyeteye yönelik yaptığı dünya turu bu yıl güzergâhını "darbe" nedeniyle Mısır'dan Türkiye'ye kaydırdı. 22 günlük dünya turunun duraklarından olan Mısır yerini Türkiye'ye bıraktı. Üç haftalık bu lüks tur, kişi başı 105 bin dolara mal oluyor. Sekiz ülkeyi kapsayan tur, 14 Eylül'de başlayarak 30 bin feet yükseklikte seyreden turun ilk durağı Japonya.

İKİ GÜN KONAKLAMA
Çin ve Maldivler'e uğrayan özel jet 27-28 Eylül'de İstanbul'a indi. İstanbul'da iki gün konaklayan jet sosyete Mısır Çarşısı, Aya Sofya gibi mekânları gezdi. Four Season's'ın internet sitesinde yer alan rotaya göre sonraki duraklar Rusya, Fas üzerinden New York. Tur, 5 Ekim'de yolculuğunu tamamlayacak.

2014 TURUNDA TÜRKİYE'DE 3 GÜN
Geçen yıl ilk kez düzenlenen jetle dünya turu Japonya, Çin ve Maldivler'in ardından benzer rotayla Mısır'a uğruyordu. Bu yıl ilk kez İstanbul'u da takvime alan tur, 2014'te de Türkiye'ye rotasında yer verecek. 117 bin dolarlık 2014 turunda jet, 13-15 Eylül'de İstanbul'da olacak.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyetenin Jet'i İstanbul'u seçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN