Genç patronlar küresel ligde örgütleniyor

24 farklı ülkeden bir araya gelen Türk genç işadamları, küresel bir oluşum için düğmeye bastı. Hedefte kültürel ve ticari işbirliği var

Giriş Tarihi: 4.12.2013
Türk iş dünyası küresel çaptaki organizasyonlarına bir yenisini daha ekliyor. Dünya Türk Gençleri Birliği (DTGB) tarafından hayata geçirilecek birlik, başta Avrasya bölgesi olmak üzere 50'ye yakın ülkede aktif faaliyet gösterecek. Kurulacak birliğin ilk adımı 28-30 Kasım tarihleri arasında İstanbul'de gerçekleştirilen 1. Türk Dünyası Genç İş Adamları Toplantısı'nda atıldı. 24 Avrasya ülkesinden 250 genç işadamının katıldığı toplantıda, genç patronlar küresel bir sivil toplum örgütü kurmak için uzlaşıya vardı.

TİKA ORGANİZASYONU DESTEKLEDİ

Başbakanlık Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA) tarafından da desteklenen projede, başta Türk Cumhuriyetler olmak üzere kritik öneme sahip birçok ülkede önemli çalışmalar gerçekleşecek. Dünya genelindeki genç işadamlarının turizm, ithalat-ihracat, tekstil, inşaat ve gıda sektörlerinde işbirliği yaptıklarını belirten DTGB Genel Başkanı Ekrem Abdullayev, bu girişimle ortaklık kültürünü daha üst seviyeye çıkaracaklarını söyledi. Dünya genelinde Türkçe eğitimine ve kursların açılmasına da öncülük edeceklerini belirten Abdullayev "Birçok Türk işadamı Türkçe konuşamıyor. Bunlar için kurslar açalım, gelsinler Türkçe'yi öğrensinler istedik. Türk devletinin de vereceği destekle bu proje uzun soluklu ve verimli olacak" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç patronlar küresel ligde örgütleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN