İş dünyası yardıma koşuyor

Giriş Tarihi: 16.5.2014
İş dünyası, Soma'da meydana gelen ve tüm Türkiye'yi yasa boğan maden faciasında yaraları sarmak için kolları sıvadı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), İstanbul Ticaret Odası (İTO), Türk Eczacıları Birliği (TEB), Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD), TESK ve Türk-İş, ülke çapında yardım kampanyası başlattı. TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Soma için ülke çapında bir yardım kampanyası başlattıklarını belirterek, "Biz 5 milyon lira katkıda bulunuyoruz. Tüm iş dünyasını da bu kampanyaya katılmaya çağırıyorum. Böyle günler birbirimize sığınacağımız, acıları birlikte paylaşacağımız zamandır. Bu dünyada içine kuruş haram karışmayan bir kazanç varsa, o da maden işçisininkidir" diye konuştu. İTO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çağlar, "Şehit ailelerine 2 milyon TL bağışlama kararı aldık" dedi. Türk Eczacıları Birliği, Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden ve yaralanan maden işçilerinin ailelerine destek amacıyla kampanya başlatacak.

HALKA GENİŞLİYOR

TÜGİAD Ankara Şubesi Somalı işçilerin aileleri için kampanya başlattı. TÜGİAD Ankara Şube Başkanı Türker Naslı, "Gün dayanışma günüdür" dedi. Türk-İş de faciada hayatını kaybeden işçilerin aileleri ile yaralılara yönelik ulusal ve uluslararası düzeyde yardım kampanyası başlatma kararı aldı. TESK ise 82 birlik ve 1 meslek federasyonu aracılığıyla bir kampanya başlattığını duyurdu.

Alışveriş festivali ertelendi
Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu, Soma'da önceki gün yaşanan maden faciası nedeniyle 6 Haziran'da başlayacağı duyurulan alışveriş festivalini erteleme kararı aldı. ATO'dan yapılan yazılı açıklamada, Soma'da yaşanan talihsiz kaza sonrasında üç günlük ulusal yas ilan edildiği hatırlatılarak, "ATO tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Ankara Alışveriş Festivali, sonradan belirlenecek bir tarihe ertelenmiştir" denildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş dünyası yardıma koşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN