Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TOG-Bazar Soma için tezgâh açacak

Geliri gençlik projelerine aktarılan TOG-Bazar, bu yıl Soma için açılıyor. 28 Mayıs'ta Hilton'da 145 markanın katılımıyla başlayacak kermesin geliriyle Soma'lı öğrencilere burs fonu oluşturulacak

Giriş Tarihi: 18.5.2014
Sivil toplum kuruluşları arasında yeni bir fon yaratma modeli haline gelen TOG-Bazar, bu yıl buruk açılıyor. Cemiyet hayatından ünlü isimlerin katılımı nedeniyle "sosyete kermesi" diye de anılan etkinlik bu yıl Hilton İstanbul Bomonti'de yapılacak. 28 Mayıs'taki etkinlikten elde edilen gelir Soma'lı lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimine aktarılacak. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Soma'daki maden kazasının hemen ardından kurduğu TOGSoma Burs Fonu'na bu etkinlikle yarım milyon TL'ye yakın kaynak aktarmayı hedefliyor. TOG Eş Başkanı Tuğba Jabban, geliri her yıl gençlik projelerine aktarılan kermesle, bu yıl Soma'da birinci derecede yakınlarını kaybeden öğrencilerin eğitim masraflarının karşılanacağını belirtti. TOG-Soma Burs Fonu'na kısa sürede birçok STK, yerel yönetim ve özel şirketin katkıda bulunduğunu anlatan Jabban, geçen yıl 100 markanın katıldığı TOGBazar'la fonun daha da büyüyeceğini ifade etti. Jabban, "Bu yıl 145'in üzerinde başvuru oldu. Etkinlik alanına sığmakta güçlük çektik. 8 yılda 2.2 milyon TL'lik gelir elde ederek 24 bin gencin sosyal sorumluluk projesine kaynak aktardık" dedi.

CEMİYETİN ÜNLÜ İSİMLERİ STANT ALDI
Yapı Kredi Crystal Kart ana sponsorluğunda düzenlenen TOG-Bazar'da her firma kendine ayrılan ayrılan standta ürünlerini satışa çıkarıyor. Bu yıl ki kermeste de cemiyetin ünlü isimleri yerini ayırttı. Şebnem Çapa, Siren Ertan, Neslişah Alkoçlar, Rezzan Benerdate Soma için satış yapacak.

8 YILDA 2.2 MİLYON TL
Eş Başkan Jabban, bugüne kadar toplanan gelirle bin 77 üniversite öğrencisinin bir yıllık eğitim masrafının karşılanabileceğini söylüyor. Jabban, "2.2 milyon TL bizim için büyük bir para. Düşünün bu 7 bin 692 gencin 'Gençlere Değer Kampanyası' kapsamında 72 yaz kampında eğitilmesi demek. 144 sosyal sorumluluk etkinliği düzenlenmesi demek. Bu sayede 181 bin kişiye hizmet götürmek demek" diyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOG-Bazar Soma için tezgâh açacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN