Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Telekom'la her yer Türkiye

Giriş Tarihi: 24.5.2014

Türk Telekom ve Fransız Orange işbirliği için el sıkıştı. Artık Türk şirketleri, dünyanın her yerinden Türkiye'deki merkez ofislerindeymiş gibi kolay ve güvenli iletişim kurabilecek

Türk Telekom, Fransız iletişim devi Orange Business Services ile işbirliği için el sıkıştı. Yapılan anlaşmayla uluslararası alanda faaliyet gösteren Türk şirketlerine 'Türk Telekom Global Kurumsal Ağ' hizmeti sunulacak. İşbirliğinin detaylarının duyurulduğu toplantıda konuşan Türk Telekom CEO'su Rami Aslan, bu ağla önemli bir adım attıklarına dikkat çekerek, "Bu hizmetle büyük kurumlar, KOBİ'ler ve kamu kuruluşları yurtdışı operasyonlarını güçlendirme fırsatı bulacak. Ayrıca onlara hizmet kalitesi ve çeşitliliğini artırma imkânı sunuyoruz. Şirketler için artık her yer Türkiye olacak" dedi.

BÜYÜMEYE KATKI SAĞLAYACAK

Orange Business Services CEO'su Thierry Bonhomme, işbirliğinin Türk şirketlerinin küresel anlamda büyümesine katkıda bulunacağını belirtti. CEO Bonhomme, işbirliği ile ilgili şu bilgileri verdi: "Bu anlaşmanın Türk iş dünyası oyuncularının yerel ve küresel anlamda büyümesine önemli katkılar sağlamasını bekliyoruz." Yapılan anlaşma sonucunda hizmet verecek olan 'Türk Telekom Global Kurumsal Ağ' ile şirketler dünyanın her yerinden iletişimlerini Türkiye'deki merkez ofislerindeymiş gibi yönetebilecek. Yurtdışında ofisleri bulunan şirketler, ithalat ve ihracat yapan KOBİ'ler, yurtdışında elçilikleri ya da temsilcilikleri bulunan kamu kuruluşları da en güvenli sanal özel ağ çözümüne kavuşmuş olacak.

MASRAFLAR % 40'A KADAR AZALACAK
Türk Telekom'un 220 ülke ve bölgede 16 binden fazla bağlantı merkezine sahip Orange ile yaptığı bu işbirliği sayesinde Türk şirketleri yurtdışındaki lokasyonları için özel sanal ağ kurma fırsatı yakalayacak. Yurtdışına yatırım yapmak isteyen KOBİ'ler dünyada geniş bir coğrafyada özel sanal ağ kurup, ofislerine ölçeklenebilir bir erişim türüyle ulaşabilecek. Şirketler kendilerine özel hazırlanmış paketlerle yurtdışı operasyonlarını güçlendirip iş verimliliklerini artırırken, masraflarını da azaltma şansına sahip olacak. Türk Telekom Kurumsal Müşteri Başkanı Mehmet Ali Akarca, maliyet avantajının yüzde 10 ila 40 arasında olacağını kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Telekom'la her yer Türkiye
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN