Turkcell benim fikrim

Giriş Tarihi: 19.6.2014

Turkcell'e finansman desteği konusunu birkaç aydır düşündüğünü belirten Ülker, "Bu konu benim fikrim. Ortadaki soruna yardımcı oluyoruz" dedi

Turkcell'de Çukurova'nın hisselerini Rus Alfa'dan geri alması için 30 Temmuz'a kadar ek süre verilirken, gözler şirkete yapılandırılmış şartlı finansman sağlayacağı söylenen Gözde Girişim'e çevrildi. Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Turkcell'e ortak olmayacaklarını ancak Çukurova Grubu'nun 1.6 milyar doları ödemesine yardımcı olacakları mesajını verdi. Turkcell'e finansman sağlaması için Gözde Girişim'in sermaye artırabileceğinin sinyalini veren Ülker, "Hiç öz sermaye koymadan finansman bulamazsınız. Onun haricinde bankalarla görüşüp, anlaşacaksınız. Bankalar bunu finanse ederse iş realize olacaktır. Ama şu anda ortaya çıkmış bir şey yok, konuşuluyor. Mesele yanlış anlaşılmasın. Biz ortadaki soruna yardımcı oluyoruz. Yoksa Turkcell satılıyor ve biz alıyoruz gibi bir durum yok" dedi. Ülker, finansmanın geri dönüşüyle ilgili olarak da şunları söyledi: "Finansmanı Çukurova'ya veriyoruz. Şartlı yapılandırma olduğuna göre bazı koşulları elbette var. Paraya karşılık teminat alınır. Çukurova memleketin güzide şirketlerinden. Yarın öbür gün bu tip bir şey olursa o zaman tekrar düşünürüz. Ama hisse değişimi BTK'nın onayıyla olacak bir süreç." Ülker, finansman konusunun kendi fikri olduğunu belirterek "Benim aklıma geldi. Birkaç aydır bu fikir gelişiyor" dedi.

GODIVA'YI SATMAYIZ
Murat Ülker Godiva'nın satılarak, Turkcell'e ilişkin finasmanın buradan sağlanacağına ilişkin iddiayı ise reddetti. Godiva'nın satışlarının çok iyi gittiğine vurgu yapan Ülker, Eti Soda'ya olan ilgilerini ise saklamadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Turkcell benim fikrim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN