Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Faiz zulmünü reddediyorum

Başbakan Erdoğan MÜSİAD iftarında Merkez'in faiz politikasını kabul etmediğini belirterek, "Amerika'daki faize bak yüzde 1, İsrail'e bak 1. Peki size ne oluyor da 8-9'larda dolaşıyor" dedi

Giriş Tarihi: 30.6.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (MÜSİAD) İstanbul Eyüp'te düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada Merkez Bankası'nın faiz politikalarına ilişkin önemli bir çıkışa imza attı. Merkez Bankası'nın faiz politikalarını topa tutan Erdoğan 'Bunun adı zulümdür zulüm' dedi. Konuşmasına dünyadan da örnekler ekleyen Erdoğan, Ben Merkez Bankası'nın faiz politikalarını kabul etmiyorum. Amerika'daki faiz politikasına bak yüzde 1, İsrail'e bak 1. Peki size ne oluyor da 8-9'larda dolaşıyor. Buna komisyonu kattığınızda bu yüzde 15'lere varıyor. Bunun adı zulümdür zulüm. Bizler sadece faiz lobisine hizmet etmek zorunda değiliz. Benim yatırımcım parayı ucuza almalı ki yatırım yapsın. Krediyi ucuza alamazsa bu yatırımı yapamaz" şeklinde konuştu. Konuşmasında 12 yılda yaşanan ekonomik gelişmelere de değinen Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: "Ortalama yüzde 5 büyümeyi yakaladık. Büyüme düşecek dediler, felaket tellallığı yaptılar, 4.3'le ilk çeyreğe başladık."

ANADOLU İHTİLALİ OLDU
"3 Kasım 2002'de iş başına geldiğimizde birileri karanlık senaryolar yazıyor, bizi bu makamlardan uzaklaştırmanın gayreti içine giriyorlardı" diyen Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: "Bir gazete sürmanşetten şu ifadeleri kullanıyordu: Anadolu İhtilali... Birilerinin millete rağmen kurduğu tuzağı bozduk. Kusura bakmasınlar artık Türkiye eski Türkiye değl. 12 yıl önce Anadolu İhtilali'yle iktidara gelen bir Türkiye var. Farklı bir Türkiye'nin temelleri atıldı. Şu anda bunun inşa sürecindeyiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Faiz zulmünü reddediyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN