Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kayalar Kimya yangının yaralarını sarıyor

İstanbul Tuzla Kimyacılar Sanayi Sitesi’nde bulunan Kayalar Kimya fabrikasında meydana gelen yangın sonrası açıklamalarda bulunan Kayalar Kimya CEO’su Ersin Kayalar, “Yangın sonrası süratle başlattığımız temizlik çalışmalarının ardından 2 gün içerisinde üretimimize kaldığımız yerden devam edeceğiz...” dedi.

Giriş Tarihi: 30.6.2014 16:21
Kayalar Kimya'dan yapılan açıklamada, "Fabrikamızın ham madde depolama alanında, meydana gelen yangının çıkış sebebi henüz belli değildir. Ancak ULFM onaylı Amerikan menşeili otomatik Springer köpük-su sistemi ile alev ve duman dedektörlerinden oluşan yangın algılama sistemlerimizin anında devreye girmesi ve itfaiye teşkilatının özverili çalışmaları sayesinde 2 saat gibi kısa bir sürede kontrol altına alınıp söndürülmüştür. Söz konusu yangın sadece "Genç Ahşap Koruma Sistemleri" üretiminde kullandığımız ham maddenin muhafaza edildiği alanda yaşanmış olup, üretim ve depolama alanımıza yayılmamıştır. En önemlisi, A sınıfı iş güvenliği profesyonllerinin desteği ile yürütülmekte olan ISO 18001 iş sağlığı ve güvenliği standartlarına uygun olarak organize edilmiş iş güvenliği sistemimiz sayesinde çalışanlarımızın herhangi birinde en ufak bir yaralanma dahi meydana gelmemiştir..."

Çalışanların sağlığını olumsuz yönde etkileyecek bir olayın meydana gelmemesinin sevindirici olduğunu ifade eden Ersin Kayalar, detaylı bir tahkikat sonrası süreçleri titizlikle ele alacaklarını belirtti. Yangın sonrası süratle başlatılan temizlik çalışmalarının ardından 2 gün içerisinde üretime kaldıkları yerden devam edeceklerini ifade eden Ersin Kayalar hedeflerinde herhangi bir değişiklik olmayacağının altını çizdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayalar Kimya yangının yaralarını sarıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN