"Türkiye'ye başkanlık sistemi yakışır"

Giriş Tarihi: 30.6.2014 16:30

Genç Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Faruk Akbal, "Türkiye için artık başkanlık sisteminin zamanı gelmiştir. Bu sistem Türkiye'ye yakışır" dedi.

Akbal, yazılı açıklamasında, Cumhurbaşkanlığı seçimine az kaldığını belirterek, bunun Türkiye'nin geleceği için çok önemli bir seçim olacağını vurguladı.

Türk milletinin iradesinin, Türkiye'nin en yüksek makamı için oy kullanacağını vurgulayan Akbal, şunları kaydetti:

"İlk kez doğrudan cumhur, 'başkanını' seçecek. Biz gençler olarak Türkiye'nin sosyal ve ekonomik anlamda daha fazla ileriye gitmesi için çaba gösteriyoruz. Yeni seçilecek cumhurbaşkanından da devlet politikalarında gençleşmeyi gerçekleştirilmesini diliyoruz.

Türkiye'de siyasette daha fazla genç katılımın olması, siyasi aktörlerin gençleşmesi, bütüncül devlet politikalarıyla çözüm sürecine destek olunması, genç işsizliğin gündeme alınması, bu konuda yapıcı adımların atılması, kadınların işgücüne katılmasını arttırıcı politikaların uygulanması, özgürlükçü adımlar ile toplumda başlayan dini, vicdani hoşgörü ortamının devam etmesini istiyoruz. Tüm bunların gerçekleşmesi, pratikte başkanlık sistemi ile mümkün olabilir. Türkiye için artık başkanlık sisteminin zamanı gelmiştir. Bu sistem Türkiye'ye yakışır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Türkiye'ye başkanlık sistemi yakışır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN