Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fujitsu 'bulut'a çıktı

Japon Fujitsu, İngiltere'deki bulut teknolojisi tesislerindeki yüksek enerji tasarrufu özelliğiyle müşterilerinin de maliyetlerini düşürüyor

Giriş Tarihi: 13.7.2014
Şirketlerin bilgi teknolojileri konusunda ihtiyaç duyduğu e-mail, veri depolama yazılımları gibi ihtiyaçlarını ek yatırım yapmadan çözen Bulut teknolojisinde Japon Fujitsu, düşük maliyetiyle dikkati çekiyor. 2008'de Kuzey Londra'da açılan merkez, yüksek enerji tasarrufu ile şirketlerin maliyetlerini düşürmeye yardımcı oluyor. Dünyanın birçok bölgesinde gelişmiş veri merkezleriyle müşterilerine Bilgi Teknolojileri (BT) hizmeti sunan Fujitsu, Londra'daki tesislerinde "Bulut Bilişim" hizmetlerini tanıttı.

KULLANIM ALANI ÇOK GENİŞ

Yoğun BT yatırımlarının baskısı altında kalan kurumlara nefes aldıran "Bulut Bilişim" hizmetleri, aynı zamanda işletmelerin, yönetim, işletim ve bakım maliyetlerinden önemli tasarruflar elde etmesini sağlıyor. Örneğin "Bulut" teknolojisiyle donmuş ürün alan kullanıcıların, ürünü nasıl pişirdiği takip ediliyor ve bu da şirketlere uygun cihaz ve gıda ürünü geliştirme olanağı sunuyor. Ya da perakende müşterilerinin mağaza içinde ilgilendikleri ürün ve hizmetler analiz edilerek satış temsilcilerinin performansı artırılabiliyor. 2013'te yaklaşık 36 milyar dolar olan küresel "Bulut Bilişim" pazarının 2016'da 86 milyar dolara ulaşması bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fujitsu 'bulut'a çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN