Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milli şirkete çamur atan haindir

THY'ye yönelik eleştirilere sert tepki gösteren Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, "Hükümeti yıpratmak için THY'ye saldırıyorlar. Milli şirkete çamur atan vatan hainidir" dedi

Giriş Tarihi: 28.7.2014
THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu ile şirketin durumunu, gelen eleştirileri ve yeni sponsorlukları konuştuk.
Son dönemde şirketle ilgili birçok iddia ortaya atıldı. Maaşları krediyle mi ödüyorsunuz?
Bu tür haberlerin neden çıktığını anlamış değilim. Bu işleri az çok bilen, biraz aklı olan bu bilgilere ulaşabilir. Halka açık şirketiz. Bilançolarımız ortada. Hükümeti yıpratmak için THY'ye saldırıyorlar. Art niyetli bir karalama kampanyası uyguluyorlar. THY 12 yılda istikrarlı bir çıkış yakaladı. 12 yıl önce 1.2 milyar dolar olan ciro, bugün iştirakleriyle 17.5 milyar dolar seviyesine yükseldi. Çalışan sayımız 10 binden 45 bine çıktı. Bu süreçte hep kâr ettik, devletten bir kuruş garanti almadık. Türkiye'nin en fazla SSK primi ödeyen şirketiyiz. Hiçbir kredi almadan (leasing hariç) yatırım yapıyoruz. Sadece HABOM projesine 550 milyon dolar harcadık. Tamamı öz kaynaktan karşılandı. Nakitimiz zirvede. Her yıl yüzde 20 büyüyoruz. Bu rakamlara küçük bir incelemeyle herkes ulaşabilir. Nasıl oluyor da böyle bir çamur atılıyor?
Hukuki yollara başvurdunuz mu bunlara karşılık?
Yurtdışında rekabet edip savaşıyoruz ama asıl bizi üzen içimizdeki hainlerle savaşmak. Düşmanı dışarıda aramaya gerek yok içeride fazlasıyla var. Kurumsal kimliğimize saldırı olduğu için bu gazetelere dava açtık. Tekzip gönderdik yayınlamadılar. Bize çamur atanlardan hesabı hukuk önünde soracağız. Uçağa da bazı gazeteleri almıyoruz. Bunları "Hükümet aldırmıyor" deniliyor. "Bugüne kadar şu gazeteyi alın veya almayın" diye hükümet tarafından bir telkin yapılmadı. Ama milli havayolu şirketi olarak, ülkenin başbakanı bu kesimin gazetelerinin ülkeye ihanet ettiğini söylüyorsa THY olarak buna kayıtsız kalamayız.

Peki sizce bu haberler maksatlı mı yapılıyor?
Bu ülkenin başbakanına itibar etmek zorundayız. Buna kayıtsız kalamayız. Ayrıca bu gazeteler yayınlarıyla da kurumsal kimliğimize zarar veriyor. THY'nin mali durumu ortadayken bu haberleri yayınlamak maksatlıdır.

ARKADAŞINA GÖNDER
Milli şirkete çamur atan haindir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN