Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TIR kuyrukları sona erecek

Edirne'de özellikle hafta sonu Kapıkule Sınır Kapısı'nda oluşan tır kuyruklarının, tır parkının devreye girmesiyle sona ereceği bildirildi.

Giriş Tarihi: 30.7.2014 14:16
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, özellikle hafta sonu Kapıkule Sınır Kapısı'ndan çıkış yapmak için günlük 800'e yakın tırın Edirne'ye geldiğini söyledi.

Zaman zaman uzun tır kuyrukları nedeniyle trafikte sürüş güvenliğinin de tehlikeye girdiğini anlatan Şahin, şunları kaydetti:

"Bu kuyruklar, aslında Kapıkule ile ilgili olmadığı halde trafik, can ve mal güvenliği açısından yolun daralmasına vesile olduğundan büyük tehlike oluşturuyor. Bununla ilgili 2-3 senedir bir tır parkı çalışması yapılmış. Bununla ilgili 150 dönüm kadar yer temini sağlanmış. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan geçtiğimiz hafta bunların onaylarını da almak suretiyle projesi onaylandı. Bayramdan sonra tır parkının yürürlüğe girmesiyle yurt dışına çıkışta artık yol boyunca tırların park ettiğini ve kuyruk oluşturduğunu kesinlikle görmeyeceğiz. Yollar park için değil, seyrüsefer için olduğunu göstermiş olacağız. Bu da trafik yönünden büyük katkı olacak".

Şahin, uygulamanın Kapıkule gümrük sahasında da büyük rahatlama sağlayacağını vurgulayarak, "Gümrükle ilgili bir sıkıntı olmadığını ifade etmiştim. Can ve mal güvenliği bu vesileyle kontrol altına alınmış olacak. Tırların parklara girmesiyle kuyruklar tarih olacak. Tır sürücüleri, orada medeni ihtiyaçlarını çok uygun fiyata giderecek ve dinlenmeleri sağlamış olacaktır" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TIR kuyrukları sona erecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN