Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doğu'da elektronik patlama yaşanıyor

Giriş Tarihi: 17.8.2014

Elektronik zincirler çözüm sürecinden sonra Anadolu'ya odaklandı. Şirketler Doğu ve Güneydoğu'daki mağazalarında büyük şehirlerden daha çok ciro yapıyor

Her ilde en az bir mağaza açmak için yarışa giren elektronik zincirler, büyük şehirlerden çok Anadolu'ya odaklandı. Özellikle Çözüm Süreci'nden sonra Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde mağaza sayısını artıran şirketler, buradaki illerde İstanbul, Ankara ve İzmir'deki mağazalarından daha çok ciro elde ediyor. Bimeks Genel Müdürü Arif Bayraktar, "Anadolu'ya yatırım yapan kazanır" dedi.

BAYİLİK TALEBİ ARTIYOR

Mağaza yatırımlarını hem kendilerinin yaptığını hem de franchise verdiklerini söyleyen Bayraktar, son dönemde girişimcilerden aldıkları mağaza açma talebinin de arttığını belirtti. Bayraktar, "Batman'dan Bitlis'e Van'dan Gaziantep'e yüzlerce franchise teklifi geliyor. Girişimciler bu yatırım için en az 400 bin TL'yi gözden çıkarıyor. Doğu'da insanların gelir seviyesi artıyor. Bölgede yatırımcı için güvenli ortam da sağlandı" diye konuştu. Van'daki 300 metrekarelik bir mağazanın cirosunun İstanbul'daki bir şubeden 2 kat daha fazla olduğunun altını çizen Bayraktar, bu örneklerin arttığını söyledi.

GENİŞ AİLE BEYAZ EŞYA ALIYOR
Diyarbakır, Van, Hakkari, Iğdır, Bingöl gibi birçok ilde mağazalar açan Bimeks, bu ay sonunda Mardin'deki şubesini de devreye sokacak. Bayraktar, Doğu ve Güneydoğu'da kalabalık ailelerin ağırlıkta olduğunu söyleyerek, "Bölgede ağırlıklı olarak beyaz eşya satıyoruz. Ayrıca yeni çıkan elektronik ürünlere de ilgi fazla" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doğu'da elektronik patlama yaşanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN