Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2020'ye kadar yolda

Bakan Fikri Işık, elektrikli olması için uğraştıkları mobilin 2020'den önce yollarda olmasını hedeflediklerini söyledi

Giriş Tarihi: 26.10.2014
Yerli oto 2020'ye kadar yolda
Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, mobil markasının 2020'den önce yollarda olmasını hedeflediklerini belirtti. Işık, "Bu markanın daha çok içten yanmalı motor değil, menzili uzatılmış elektrikli araç şeklinde olmasını hedefliyoruz" dedi. Otomotiv Sanayi Derneği'nin toplantısında konuşan Işık, 2011'de uygulamaya başladıkları "Otomotiv Sektörü Strateji Belgesi ve Eylem Planı (2011- 2014)" içerisindeki eylem planlarını büyük oranda hayata geçirdiklerini dile getirdi. Işık, belgeyi revize edeceklerini, 2015-2018 dönemi için bu belgeyle ilerlemeyi sürdüreceklerini kaydetti.

En iddialı test merkezi

Firmaların özellikle Ar-Ge konusunda ellerini taşın altına koymalarını istediklerini dile getiren Işık, Ar-Ge merkezi kurmak için gerekli personel sayısını da 30'a indirdiklerini belirtti. Işık, Bursa Yenişehir'de kurulacak test merkezinde vites büyüttüklerini, dünyanın en iddialı test merkezlerinden birini kuracaklarını söyledi.

Önemli bir adım olacak

Test merkezinde, özellikle otomotiv sektörünün ihtiyaç duyduğu tip onay ve Ar-Ge testlerinin yapılacağını kaydeden Işık, "Testler için Ar-Ge faaliyetleri yürütecek merkez, yerli marka araç için de önemli adımlardan biri olacak" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yerli oto 2020'ye kadar yolda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN