tüketiciye yaradı, faizler 0'a indi

Yılsonunun yaklaşmasıyla birlikte otomobil pazarında hareketlilik de arttı, faizler yüzde 0'lara kadar geriledi, tüketiciye yaradı.

Giriş Tarihi: 12.11.2014 15:45
Rekabet tüketiciye yaradı, faizler 0'a indi
Döviz kurları ve Özel Tüketim Vergisindeki (ÖTV) artışlar nedeniyle yılın 10 ayında, geçen senenin aynı dönemine göre otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı yüzde 16,18 daralan otomotiv firmaları arasındaki kıyasıya rekabet, tüketiciye yaradı. Yıl sonu yaklaşırken, satış hedeflerini yakalamak için kampanyalarını artırarak çeşitlendiren firmaların kasım ayı kampanyalarına, uzayan vade ve büyüyen kredi miktarına rağmen, sıfır faiz imkanı damga vurdu.

Türk otomobil pazarında faaliyet gösteren bazı yerli ve yabancı firmaların kampanyalarından derlenen bilgilere göre, döviz kurlarındaki artış ve yeni ÖTV oranlarının fiyatlara yansıtılmasıyla yılın ilk 10 ayı iç pazar açısından sıkıntılı geçerken otomotiv firmaları son aylardaki satış performanslarına odaklandı. Kasım ayı kampanyalarında, '30 bin liraya varan ve 30 aya uzayan vadeli kredilere sıfır faiz', '4 bin liraya kadar peşin alım indirimi', 'Peşinatsız satış' ve 'Sabit kur' gibi fırsatlar öne çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekabet tüketiciye yaradı, faizler 0'a indi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN