Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, yapmayı planlıyor

Giriş Tarihi: 14.11.2014 11:26
Alibaba, tahvil ihracı yapmayı planlıyor

Çinli e-ticaret şirketi , tarihin en büyük halka arzını gerçekleştirdikten sonra yapmaya hazırlanıyor.

Dünyanın en büyük e-ticaret şirketi Group Holding, tarihin en büyük halka arzından 2 ay sonra ABD'de tahvil ihracına çıkıyor. Alibaba Group, kredi geri ödemelerini karşılamak için gelecek hafta 8 milyar dolar tutarında yapmayı planlıyor.

FACEBOOK'U GERİDE BIRAKTI

Halka arzın ardından Alibaba'nın değerinin Facebook, Amazon ve eBay gibi devleri geride bırakarak 223 milyar dolara ulaştığı belirtiliyor. Alibaba'yı bu kadar değerli kılan ise Çin'de internet üzerinden yapılan alışverişlerin yüzde 80'ini yönetiyor olması.

KURUCUSU DÜNYANIN EN ZENGİNLERİ ARASINDA

15 yıl önce bu yola çıkan Alibaba, emekli bir öğretmen olan Jack Ma tarafından kuruldu. Şuan ise büyük yatırımcıların yatırım yapmakta olduğu ve büyük rakamlara imzasını attığı bir sektör. Sitelerde kayıtlı 279 milyon müşteri bulunuyor. New York Borsası'nda işlem gören ve yatırımcıların beklediği en büyük borsa açılımı olan Alibaba'nın halka arz edilince hisse değeri artmıştı. Dolayısıyla da piyasada uzun bir süredir beklenen borsa açılımı hızlı bir şekilde etki yaratmaya başladı ve dünyanın en büyük finansları bu duruma aracılık etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alibaba, tahvil ihracı yapmayı planlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN