Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atina'dan Troyka'ya: Eski Yunanistan yok artık

Yunanistan, ek vergiler için sıkıştıran Troyka'ya sert çıktı. Atina yönetimi, "Bütçe fazlamız var. Eski Yunanistan yok artık" dedi

Giriş Tarihi: 4.12.2014
Atina'dan Troyka'ya: Eski Yunanistan yok artık
Yunanistan'ın iflastan kurtulması amacıyla IMF ve Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) ayırdığı büyük meblağlı kredilerin karşılığında koalisyon hükümetinin izlemesi gereken yol haritası, çıkmaza girmek üzere. Atina yönetimi Troyka'nın önceki gün verdiği yeni ültimatomlara sert çıktı.

YÖNTEMLERİNİZ ESKİ
Muhafazakâr Yeni Demokrasi Partisi (YDP) ile sosyalist PASOK'tan oluşan koalisyon hükümeti Troyka'nın şartlarının kabul edilemeyeceğini, Yunan halkının daha fazla vergi ödemeye gücü kalmadığını açıkladı. Açıklamada Troyka'nın geçen yılki hatalarının da göz önünde bulundurulması gerektiğine dikkat çekildi. Atina, "Vergileri artır, ücretleri düşür" uyarısında bulunan Troyka'yı modası geçmiş finansal yöntemler kullanmakla suçladı. Açıklamada, "Yunanistan Troyka'nın tahminlerinin aksine, bütçe fazlası elde etti. Artık eski Yunanistan değiliz" çıkışı yaptı. Başbakan Andonis Samaras, daha önce Troyka'nın talebiyle konulan vergilerin hafifletilmesi için yeni düzenlemeler içeren yasalar çıkarmıştı. Ancak Troyka, sert maillerle Atina'yı uyarmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atina'dan Troyka'ya: Eski Yunanistan yok artık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN