ATO'dan Paralel'e dava

Oda seçimleri öncesi ATO'da Paralel Yapı'nın 'antetli' kâğıtlarla yaptığı fişleme, bomba etkisi yarattı. Başkan Bezci "Dava açacağız" dedi

Giriş Tarihi: 30.1.2015
ATO'dan Paralel'e dava
Paralel Yapı'ya yakın isimlerin Ankara Ticaret Odası'nda (ATO) bazı çalışanları fişlemesi skandalı yargıya taşınıyor. SABAH'ın haberi üzerine açıklama yapan ATO Başkanı Salih Bezci, kurum antetli fişleme iddialarının ürkütücü olduğunu belirterek, "Sorumluların bulunması ve gereken cezanın verilmesi konusunda biz de kanunlar çerçevesinde gerekeni yapmaya hazırız. Gazetenizde yer alan belgeyi ihbar kabul ederek dava açılması konusunda çalışma yürütülmesi için talimat verdim. Konuyla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü durumun takipçisi olacağım" dedi.

HABERİMİZ SES GETİRDİ

Mayıs 2013'te gerçekleştirilen oda seçimleri öncesinde bazı ATO çalışanlarının isim isim fişlediğini SABAH ortaya çıkarmıştı. Üstelik fişlemede ATO antetli kağıtları kullanıldığı belirlenmişti. Bu kağıtlara alınan notlara göre her çalışan ailesiyle birlikte takibe alınmış ve hükümete mi yoksa cemaate mi yakın oldukları belirtilmişti. Hatta fişlenenlerin telefonları bile dinlenmişti. Fişlemede kullanılan antetli kağıtlarda isimlerin karşısında "hizmet düşmanı", "AK Partili" ya da "koyu Tayyipçi" şeklinde notların yer aldığı belirlenmişti. Bazı isimlerin karşısına da "takip edilmeli" notu düşülmüş, dinleme ihtimali açık bırakılarak cep telefonu da yazılmıştı. Fişlenenler arasında dönemin genel sekreteri Dücane Ergezen de vardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATO'dan Paralel'e dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN