Esnafa 0 müjdesi!

Giriş Tarihi: 16.2.2015 19:26
Esnafa 0 faiz müjdesi!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli, "Mali yapısı bozulmuş esnafımıza yönelik olarak sıfır li mekanizması üzerinde çalışıyoruz"dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, "bilitesi bozuk, kredi alma imkanı kalmamış yani mevcut kredileri ödeyemediği için bu şekilde mali yapısı bozulmuş esnafımıza yönelik olarak sıfır li kredi mekanizması üzerinde çalışıyoruz" dedi. Canikli, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanuna dair soru üzerine Canikli, bugün itibarıyla dünyanın en gelişmiş ülkelerinde ve ekonomilerinde tüketici haklarında hangi kurallar yürürlükte ise Türkiye'de bunların en üst seviyede yer aldığını söyledi.

REDİBİLİTESİ BOZUK ESNAFA YÖNELİK KREDİ MEKANİZMASI

Esnafa ve KOBİ'lere yönelik müjdeleri olup olmadığının sorulması üzerine Canikli, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bir süre önce sübvanse edilen faiz miktarının 600 milyondan 750 milyona çıkarıldığını açıkladığını anımsattı. 150 milyon liralık ilavenin yaklaşık 4-5 milyar lira daha düşük faizli kredi sağlamak anlamına geldiğini vurgulayan Canikli, bunun esnaf camiasına büyük katkı sağlayacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnafa 0 faiz müjdesi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN