Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye’nin en cesur gazetesi

Giriş Tarihi: 22.4.2015 12:48
Türkiye’nin en cesur gazetesi

Beş yıl önce SABAH'ın 25. yaşını kutlarken "SABAH Türkiye'nin en iyi gazetesi. Çünkü; bu gazetenin yüzü aydınlık yarınlara ve evrensel ilkelere dönük. SABAH, demokrasiyi, insan haklarını, bireysel özgürlükleri, girişim özgürlüğünü her ne pahasına olursa olsun sonuna kadar savunuyor. Ezber bozuyor, tabu yıkıyor" demiştik.

SABAH, bu misyonundan taviz vermeden beş yılı daha geride bıraktı. 30 yaşına bastı. Sorumlu yayıncılık anlayışıyla ezilen, horlanan, şiddete maruz kalan kadınlara, çocuklara sahip çıktı. Toplumsal duyarlılığı diri tutmak amacıyla sosyal sorumluluk bilinciyle yayıncılık yaptı.

Türkiye'yi uygar ve kalkınmış ülkeler ligine taşımak isteyen herkese ve her girişime destek verdi. Hak ve özgürlüklerin yanında oldu. Vatandaşın günlük hayatında karşılaştığı sorunların üzerine gitti. Sorguladı, eleştirdi.

Türkiye büyük çalkantılardan geçti, çok badireler atlattı. Türkiye'nin yarınları, algı operasyonlarına kurban edilmek istendi. Şiddet ve terör meşrulaştırılarak barış ve huzur ortamı dinamitlenmeye çalışıldı.

Rakipleri, devletin polisini, askerini, savcısını hunharca şehit eden eli kanlı teröristlerle arasına mesafe koyamazken, teröriste terörist deme cesaretini gösteremezken, SABAH yüzbinlerce okurundan aldığı güçle gerçekleri haykırdı. Barışı ve kardeşliği sabote etmeye çalışan odakları deşifre etti.

Devleti ele geçirmeye çalışan gizli yapılanmaların izini sürdü. Demokrasiye kurulmak istenen tuzakları gördü. Bilgi kirliliğinin gözleri kör ettiği günlerde belgeli haberciliğin örneklerini verdi.

Ezber bozdu, tabu yıktı. Demokrasiye ve Türkiye'nin değerlerine sahip çıktı. Ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, kutuplaştırmadan Türkiye'nin tamamını kucakladı. Barışı ve kardeşliği savundu. Bundan sonra da savunmaya devam edecek. Sorumlu, ilkeli ve cesur yayıncılık anlayışıyla Türkiye'nin gazetesi olduğunu ispatladı.

SABAH dik durdu, korkmadı, tavır aldı. Birbirinden cesur manşetleriyle Türkiye'yi aydınlatma görevini en iyi şekilde yaptı. Okurlarının ve halkın sağduyusuna güvendi. Ve haklı çıktı.

SABAH'ın dik ve tavizsiz duruşu, objektif yayın anlayışı toplumda da yankısını buldu. Başta okurlarımız olmak üzere tüm Türkiye SABAH'a sahip çıktı.

SABAH okurlarından aldığı bu güçle yarınlara büyük bir heyecan ve dinamizmle giriyor. Yayın yönetmeninden matbaa da çalışan emekçisine... Editöründen gazeteyi sizlere ulaştıran dağıtım görevlisine kadar...

Tüm SABAH ailesi büyük bir heyecanla yoluna devam ediyor. Bugün elinize aldığınız SABAH, bu sinerjinin ve ekip çalışmasının ürünü bir gazete. 30. yıl coşkumuzu elinizde tuttuğunuz gazeteye yansıtmaya çalıştık. Coşkumuza destek veren bütün okurlarımıza sonsuz teşekkür.

SABAH okurları her şeyin en iyisini hak ediyor. Beğenerek ve keyifle okumanız dileğiyle.

Metin Yüksel

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’nin en cesur gazetesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN