Sorgulama Ve Online Tahsilat İle Prim Ödeme

online prim ödemeile borçlarınızı ödeyebilirsiniz. GSS online prim ödeme adımlarını takip ederek sizler de internet üzerinden kurumlara gitmeden GSS online prim ödeme yapabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 13.5.2015 11:48
GSS Prim Borcu Sorgulama Ve Online Tahsilat İle Prim Ödeme


hizmetinden yararlanan vatandaşların kurumlar üzerinden yürütmesi gereken pek çok işlem internet üzerinden de yapılabilmektedir. Bu nedenle kişilerin herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadan online olarak yapacakları kısa işlemler sonrasında GSS ile ilgili işlerini halledebilir. Sizler de tarafından sunulan bu imkanlardan yararlanabilirsiniz. GSS konusunda bilgi almak için E Devlet kapısına giriş yapmanız ve giriş işlemlerinin ardından SGK menüsü altında bulunan genel sağlık sigortası ile ilgili hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Böylece ne kadar nuzun olduğunu öğrenebilir ve hala sigortanızın aktif mi yoksa pasif mi olduğunu görebilirsiniz.


Prim borcu olan kişilerin borçlarının iptal edilmesi söz konusun olmadığı için en kısa süre içerisinde ödemesigerekmektedir. Borç ödeme konusunda da internet üzerinden işlem yapabilmeniz mümkündür. GSS online prim ödeme işlemlerini yapabilmeniz için pek çok seçeneğiniz olduğu gibi istediğiniz servisten yararlanmanız mümkündür.

E Devlet kapısı üzerinden prim borcunuzu sorguladığınızda, alt kısımda yer alan kredi kartı ile ödeme bağlantısını takip edebilirsiniz. Bağlantıya tıkladığınızda sizi SGK web tahsilat servisine yönlendirecektir. İsteyen kişiler ise direk SGK web tahsilat servisine giriş yapabilirsiniz. Servise giriş yaptığınızda servis üzerinden de borç sorgulaması yaparak tüm borçlarınızın dökümünü yapmanız gerekmektedir. Bu nedenle de ekranda yer alan menüden seçimler yaparak GSS online prim ödeme işlemlerine geçmeniz gerekir.

Borcunuzu görüntüledikten sonra kredi kartınızı ile kolay bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Gerek SGK gerekse de devletin diğer kurumları üzerinden yapacağınız ödemelerde sadece kredi kartı kabul edildiği için GSS online prim ödeme işlemlerinde de kredi kartınızı kullanmanız gerekmektedir. Aksi halde diğer ödeme yöntemleri mevcut olmadığı için internet üzerinden borcunuzu ödemeniz de mümkün olmayacaktır. Belirtilen işlemleri yaparak sizler deGSS online prim ödeme yapabilir ve borcunuzdan kurtulabilirsiniz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GSS Prim Borcu Sorgulama Ve Online Tahsilat İle Prim Ödeme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN