Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trafik sında yeni dönem

Zorunlu trafik sına ilişkin genel şartları yeniden düzenleyen uygulama 1 Haziran’da başlıyor.

Giriş Tarihi: 31.5.2015 16:09 Güncelleme Tarihi: 1.6.2015 12:49
Trafik sigortasında yeni dönem
Sağlık giderleri teminatı, protez organ bedelleri de dahil olmak üzere yapılan tüm tedavi giderlerini içerecek.

SAĞLIK GİDERİ TEMİNATI KAPSAMI GENİŞLEDİ

Kaza nedeniyle mağdurun tedavisine başlanmasından itibaren mağdurun sürekli sakatlık raporu alana kadar tedavi süresince ortaya çıkan bakıcı giderleri, tedaviyle ilgili diğer giderler ile trafik kazası nedeniyle çalışma gücünün kısmen veya tamamen azalmasına bağlı giderler sağlık gideri teminatı kapsamında olacak.

GÜVENCE ŞİRKETE AİT OLACAK

Sağlık giderleri teminatı Sosyal Güvenlik Kurumu'nun sorumluluğunda olacak, ilgili teminat dolayısıyla şirketinin ve güvence hesabının sorumluluğu da sona erecek.
Kaza nedeniyle mağdurun sürekli sakatlık oranının raporla belirlenmesinden sonra ortaya çıkan bakıcı giderleri de teminat limitleri ile sınırlı olmak koşuluyla sürekli sakatlık teminatı kapsamında değerlendirilecek.

ORJİNAL PARÇA ŞART

Kaza tarihine göre model yılından itibaren 3 yılı geçmeyen motorlu larda hasar gören parça, onarımı mümkün değilse öncelikle orijinaliyle, orijinal parçanın bulunmaması durumunda eşdeğer veya ömrünü tamamlamış araçlar mevzuatı kapsamındaki araçlardan elde edilen orijinal parça ile değiştirilecek.
Ancak model yılından itibaren 3 yılı geçmeyen motorlu araçta hasar gören parçanın orijinal olmaması durumunda eşdeğer veya ömrünü tamamlamış araçlar mevzuatı kapsamındaki araçlardan elde edilen orijinal parça ile değişim yapılacak.
Bu uygulama sonucu araçta bir kıymet artışı meydana gelse dahi bu fark tazminat miktarından indirilemeyecek.

Kaynak: Milliyet

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafik sigortasında yeni dönem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN