Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk şirketi Komşu'da Fiat'a kablo üretecek

16 yıl önce Bulgaristan'da fabrika kuran otomotiv kabloları üreticisi Arkomat, ikinci tesis için gün sayıyor. Fabrika Fiat'a kablo tedarik edecek

Giriş Tarihi: 16.10.2015 ABONE OL
Türk şirketi Komşu'da Fiat'a kablo üretecek
Avrupa'nın önde gelen otomotiv markalarının üretim yaptığı Bulgaristan'da Türk şirketleri yatırımlarıyla kendilerinden söz ettiriyor. 16 yıl önce Bulgaristan'da ilk yatırımını yapan Arkomat ikinci tesisinde üretime hazırlanıyor.

1.200 KİŞİYİ ÇALIŞTIRIYOR
Türk şirketi Arkomat Bulgaria Limited'ın Yönetim Kurulu Başkanı Nureddin Özhan, Karlovo'da 8 bin metrekarelik kapalı alanda kurulacak otomotiv elektrik aksamı ve kablolama tesisi için gün saydıklarını söyledi. Bulgaristan'da 1999'da kurdukları tesiste bin 200 kişilik istihdamla üretim yaptıklarını dile getiren Özhan, "Burada Fransız otomotiv devi Renault'ya yönelik üretim yapıyoruz. Daha önce Alman Volkswagen ile de çalıştık. Şimdi yeni kuracağımız tesiste ise İtalyan devi Fiat'a ürün tedariği yapacağız" diye konuştu. Karlovo'da kurulacak yeni tesis ilk etapta 400 kişiye istihdam yaratacak. Bu sayıyı 2016 sonuna kadar 700'e çıkarmayı planladıklarını anlatan Nureddin Özhan, "Ülkede bu anlamda en büyük üreticilerden biriyiz. Yeni tesisle birlikte alanımızda lider olmayı hedefliyoruz" dedi.

ÜLKEDEKİ İLK ÜRETİCİYİZ
Özhan'ın verdiği bilgilere göre Arkomat, Bulgaristan'da ilklerin şirketi olarak biliniyor. Nureddin Özhan, 1999'da ülkede fabrika kurduklarında otomotiv endüstrisine yönelik kablo üreteminde ilk olduklarını dile getirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk şirketi Komşu'da Fiat'a kablo üretecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN