Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sosyal ve ekonomik seferberlik

AK Parti, gençlere finans danışmanlığından, emekliye işe kadar gelir dağılımındaki dengesizliği giderip işgücüne katılımı artıracak sosyal ve ekonomik paketi yaşama geçirecek

Giriş Tarihi: 24.10.2015
Sosyal ve ekonomik seferberlik
AK Parti, 1 Kasım seçimleri için vatandaşın karşısına, ekonomik ve sosyal alanda somut adımlarla çıktı. Gelir dağılımındaki dengesizliği asgariye indirmek, işgücüne katılımı artırmak için yeni yılda önemli adımlar atılacak. "İşgücü Piyasasının Etkinleştirilmesi" dönüşüm programı, seçimden hemen sonra yaşama geçirilecek. Yeni 'sosyal paket'te gençlere finans danışmanlığı, çifte emekliliğe teşvik, emekliye iş, çalışana destek, iş arayana istihdam imkânı var.

HER ÖDEME TAZMİNATI ARTIRIR

EMEKLİYE DE İŞ SAĞLANACAK
İŞKUR uzun çalışma yaşamını desteklemek için emekliye de uygun iş için yardımcı olacak. Yaşam boyu öğrenim programlarına erişim kolaylaşacak. Türkiye İş Kurumu kendi işini kurmak isteyen gençlere finansal danışmanlık hizmeti verecek. Herhangi bir işte çalışmayan, bilgisayar ve yazılıma ilgi duyan gençlere de fırsat kapısı açılacak.

EV KADINLARI YARARLANACAK

Meslek sahibi olmak isteyen ev kadınlarının çocuklarına kurs süresince ücretsiz bakılacak. On yıl önce 23 olan özel istihdam bürolarının sayısı 396'ya ulaşırken, yeni dönemde ikiye katlanacak. Son 10 yılda, 4.7 milyar TL'lik kaynak aktarılan işgücü programlarının kapsamı genişletilerek, özel sektör işletmelerinde eğitim birimleri kurulması teşvik edilecek.

UZUN SÜRELİ İŞSİZLİĞE KİŞİYE ÖZEL YAKIN TAKİP

Sektörel katkısının yanı sıra tasarruf eğilimini güçlendirecek tamamlayıcı emeklilik desteklenecek. Koruyucu, önleyici sağlık hizmetlerinin geliştirilmesine ve yaygınlaştırılmasına katkı sağlanacak. İşsizlerin mesleki, kişisel sorunlarını fark etmeleri ve iş ortamına daha iyi uyum sağlamaları sağlanacak. Meslek edinme, iş arama ve bulmada birebir, kişiye özel ve yakından takip sistemi ile uzun süreli işsizlik de önlenmiş olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal ve ekonomik seferberlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN