i kazanacak

Dün gerçekleşen seçimleri değerlendiren Başkan Adayı Emin Çakmak, “Seçmenimiz özgür iradesiyle ve yüksek bir katılımla dün seçimini yapmıştır. Sonuçların ülkemize ve imize hayırlı olmasını dilerim”dedi

Giriş Tarihi: 2.11.2015 15:03 Güncelleme Tarihi: 2.11.2015 15:19
Türkiye turizmi kazanacak

Bu sonuçlarla siyasetindeki karmaşık dönemin bittiğini ve oluşan istikrar ortamıyla sektörünün büyük ivme kazanacağını belirten Çakmak, " Umarım bundan böyle ülkemiz güçlü günlerine geri dönecektir.

Güvenli, istikrarlı, iç ve dış siyasette kararlı bir Türkiye'de, turizmimiz de geçen yıl yaşadığımız kayıplarını telafi edecektir" dedi.

TURİZM ÜLKENİN BAROMETRESİDİR

Turizmin bir ülkenin ekonomik ve siyasi durumunun barometresi olduğunu belirten Başkan Adayı Emin Çakmak, "turizm çok hassas bir sektördür. Bir anlamda ülkenin siyasi ve ekonomik durumunun barometresidir.

En ufak dalgalanmalar bile turizm sektörünün ağır hasarlar almasına neden olabilmektedir. Nitekim geçtiğimiz günlerde ülkemizde yaşanan siyasi belirsizlik, terör olayları ve sert ekonomik dalgalanmalar, turizmimize büyük hasarlar vermiştir.

İKİ OKYANUS BİR ŞEHİR

Sadece Antalya bölgemizde bu dalgalanmalar yüzünden 5 milyar doların üzerinde kayıp yaşanmış, oteller kapanma noktasına gelmiş, pek çok acenta çok zor zamanlar yaşamıştır.

Umarım ki bu seçim sonucuyla ülkemiz hem siyasi, hem ekonomik hem de güvenlik açısından tekrar istikrara kavuşacak ve turizmimiz bol kazançlı günlerine geri dönecektir" dedi

YILDIZLARA ENERJİ VEREN ROTALAR

BÜYÜK BİR FIRSAT YAKALADIK

Artık seçimlerin geride kaldığını ve sonuç itibarıyla sandıktan halkın iradesinin çıktığını belirten Çakmak, "Artık kısır tartışmalarla zaman kaybetmemek gerekmektedir. Hepimizin acilen önümüze bakması gerekmektedir.

Hem Turizm hem de acentalar için yapılacak çok işimiz vardır. Siyasi istikrarı kullanarak işlerimizi geliştirmek, kazançlarımızı arttırmak ve en önemlisi TÜRSAB ile ilgli bir takım düzenlemeleri yapmak için hepimiz tarihi bir fırsat yakaladık.

Umarım çok beklenmeden acilen yeni hükümet kurulur ve biz de artık esas gündemimiz olan işlerimize bakabiliriz.

Kanunumuzu tekrar düzenleyerek yasalaşması için çalışmalara başlayabiliriz. Acentalarımızın haklarını gerekli mercilerden talep edebiliriz. Ülkemizin ve turizmimizin daha çok tanıtımını yaparak Pazar çeşililiğine gidebiliriz.

GİZLİ HAZİNE BİRGİ

Bu dönem sektörümüz için büyük bir fırsattır ve bu fırsatı kullanarak hep birlikte kazanmalıyız"dedi

ŞİMDİ KAYIPLARI TELAFİ ETME ZAMANI

İstikrarın en fazla turizm sektörü için gerekli olduğunun altını çizen Türsab Başkan Adayı Emin Çakmak, "bir turist bir ülkeye gideceği zaman öncelikle o ülkenin yeterince güvenli olup olmadığına bakar.

TAKSİ Mİ, TOPLU TAŞIMA MI, TABANA KUVVET Mİ?

Eğer ülke güvenliyse, ekonomikse ve konforluysa o ülkeye seyahat kararı alır. Bu koşullardan herhangi birinde, özellikle güvenlik konusunda sıkıntı varsa o ülkeye rezarvasyonlarını hemen iptal eder. Umarım halkın iradesiyle oluşan bu yeni dönem özellikle güvenlik konusundaki sorunların çözülmesini sağlayacaktır.

Böylece bu yıl yaşanan kayıpları önümüzdeki senelerde fazlasıyla telafi edebileceğiz" dedi

SORUNLARIMIZ İÇİN HÜKÜMETLE YAKIN TEMASTA OLACAĞIZ

Acentaların ve TÜRSAB'ın sorunlarını çözmek için Hükümet ile yakın temasta olacaklarını da belirten Çakmak, "18 yıllık mevcut TÜRSAB Yönetimi sorunlarımızı dile getirme konusunda ne yazık ki hükümet yetkilileriyle özellikle Kültür ve Turizm Bakanlığıyla yeterince temasta olmamıştır.

KIRMIZI EJDERHA DİYARI: GALLER

Kendi şahsi meseleleri ile uğraşmaktan acenta sorunlarını görüşmek için bu makamların kapısını yeterince aşındırmamıştır.

Biz yönetime geldiğimizde gerek Kültür ve Turizm Bakanı gerekse Bakanlık Bürokrasisi ile sürekli temasta olacağız. Meselelerimizin çözümü için ne gerekiyorsa yapacağız.

ABANT'TA SONBAHAR SENFONİSİ

Turizmin gelişmesi için acentaların önemini ve yapılması gerekenleri mutlaka anlatıp ilerleme kaydedeceğiz.

Böylece hem turim sektörü hem de acentalarımız kazanacak"dedi

ADA SENİ ÇAĞIRIYOR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye turizmi kazanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN