Erdoğan'dan işverene asgari ücret uyarısı

Giriş Tarihi: 4.12.2015
Erdoğan'dan işverene asgari ücret uyarısı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk-İş'in 22'nci Olağan Genel Kurulu'na katıldı. Asgari ücretle ilgili önemli mesajlar veren Erdoğan, "En az vermesi gereken rakam bin 300 liradır. 'Doğu'da geçim şartları daha kolay 600 liraya da geçinen var' diyemezsin" diye konuştu.

BUNA 'BEREKET EKONOMİSİ ' DENİR
Kanaati her zaman işçiden beklemem gerektiğini belirten Erdoğan, işverenlere de şöyle seslendi: "Siz de kanaat ekonomisini bir öğrenin, kanaatten yana olun. Eğer işverenler olarak bu kanaat inanırsanız, o zaman terini kendine sermaye, kazanç edindiğin bu insanlarla o paylaşıma girdiğin andan itibaren kazancın daha da bereketlenecektir. Buna ben 'bereket ekonomisi' diyorum." Yılbaşından sonra emekli maaşlarının tabanında da bin lira artış olacağını hatırlatan Erdoğan, "İşte emekçi dostu olmak budur" dedi.

PROJELERİ HIZLANDIRMALIYIZ

1 Kasım seçimlerinde vatandaşın tercihini istikrar ve güven ikliminden yana kullandığını anlatan Erdoğan, "Bundan sonra yavaşlayan projelerimizi hızlandırmalı, yenilerini de süratle hayata geçirmeliyiz. Bu süreçte hükümetimizin ve başbakanımızın sonuna kadar yanındayım. Bu uyum çok önemli. Senkronize adım atmak zorundayız. Ben ülkemin ve milletimin aleyhine olacak hiçbir konuda tarafsız olmam" dedi.

KATAR'A İŞÇİ GÖNDERECEĞİZ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında önceki gün gerçekleştirdiği Katar ziyaretine de değindi. Erdoğan, şunları söyledi: "Kanada G20'de 25 bin mülteci istedi, bunun çalışmasını yapıyoruz. Katar da 'biz mültecilerden bir kısmını alabiliriz hatta işgücü anlaşması yapalım' dedi. İŞKUR vasıtasıyla Katar'a nitelikli ve niteliksiz işçi gönderebileceğiz. Bu dayanışmamız sebebiyle işsizler noktasında ciddi bir dayanışmayı da yapmış olacağız." Erdoğan, anlaşma için kısa sürede büyükelçi ve Şeyh Temim'in talimat verdiği bakanın bir araya geleceğini belirterek, "Ardından peyderpey vatandaşlarımızı göndermeye başlayacağız" dedi. Genel Kurul'un açılışında konuşan Türk-İş Başkanı Ergün Atalay da, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in 11 ay önce söylediği "Tayyip Erdoğan sağlam adamdır" sözünü hatırlatarak "Sayın Cumhurbaşkanım, sağlam adamlar bu dünyada bedel öder, ahrette rahat eder" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan işverene asgari ücret uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN