Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Başbakanımız ocak ayında larla görüşecek"

Giriş Tarihi: 30.12.2015 13:39 Güncelleme Tarihi: 30.12.2015 14:56
Başbakanımız ocak ayında yatırımcılarla görüşecek

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, yapılacak reformlar konusunda yerli ve yabancı larla bir araya gelmeyi sürdüreceklerini belirterek, "Ocak ayının 15'inde Başbakanımız Türkiye'de yatırım yapmış olan yabancı yatırımcıların 'ları ile İstanbul'da bir toplantı gerçekleştirecek. Burada tüm yabancı yatırımcıların sorunlarını dinleyecek, bunun dışında ocakta yine yabancı yatırımcılarla birkaç etkinlikte bir araya geleceğiz" dedi.

Elvan, Ar-Ge altyapısının artırılmasıyla ilgili, yabancı iştiraklere bakışının sorulması üzerine, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının bu konuda çalışmalar gerçekleştirdiğini, ilgili bakanın bu konuda gerekli açıklamayı yapacağını anlattı.

Yatırım açısından yerli ile yabancı firma arasında bir fark görmediklerini kaydeden Elvan, yabancı yatırımları önemsediklerini ancak yerli üretimi destekleyici mekanizmaları geliştireceklerini kaydetti.

Elvan, reformlar konusunda yabancı larla temaslarının olup olmadığına ilişkin soru üzerine ise "Özellikle bundan sonraki süreçte hem yabancı hem de yerli yatırımcılarla sık sık bir araya geleceğiz. Ocak ayının 15'inde Başbakanımız Türkiye'de yatırım yapmış olan yabancı yatırımcıların 'ları ile İstanbul'da bir toplantı gerçekleştirecek.

Burada tüm yabancı yatırımcıların sorunlarını dinleyecek, bunun dışında ocakta yine yabancı yatırımcılarla birkaç etkinlikte bir araya geleceğiz.

Aynı zamanda özellikle Japonya ve Çin gibi yatırım çekebileceğimiz ülkelere yönelik de çalışmalarımız var. Yatırım ajanslarımız bu çalışmaları yürütüyor" değerlendirmesinde bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Başbakanımız ocak ayında yatırımcılarla görüşecek"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN