ciler 'ten ticari bağlantılarla döndü

Giriş Tarihi: 20.2.2016 10:45 Güncelleme Tarihi: 20.2.2016 10:47
Tekstilciler Paris'ten ticari bağlantılarla döndü

Tasarıma yaptıkları yatırımlarla tüm dünyanın tercih ettiği koleksiyonlar hazırlayan Türk ü, dünyanın en prestijli moda ı olarak kabul edilen Premiere Vision (PV) Manufacturing 'te koleksiyonlarını Fransızların beğenisine sundu.

Premiere Vision (PV) Manufacturing ı, 16-18 Şubat 2016 tarihlerinde düzenlendi. Fuarda, Türkiye Milli Katılım Organizasyonu'nu, Ege Hazırgiyim ve İhracatçıları Birliği bu yıl üçüncü kez üstlendi. 2015 yılında 10 firma ile katılan Türkiye, bu yıl 15 firma ile fuarda, boy gösterdi. Türk Hazırgiyim ü'nün ihracatında Fransa'nın 5'inci büyük pazar konumunda olduğuna dikkat çeken Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı , fuara sadece Fransız ithalatçıların gelmediğini, İngiltere, İtalya, Almanya, İspanya, Japonya, Kuzey Kore, ABD ve Çin başta olmak üzere 30 farklı ülkeden profesyonel alıcıların ziyaret ettiğini söyledi.

KONFEKSİYON İTHALATI 23 MİLYAR DOLAR

Fransa'nın konfeksiyon ithalatının 23 milyar dolar olduğunu da vurgulayan Emre Kızılgüneşler, "Türkiye'nin Fransa'ya yaptığı konfeksiyon ihracatı ise 2015 yılında 880 milyon dolar mertebesinde. Fransa pazarına yakınlığımızı avantaja dönüştürecek ticari bağlantılarla döndük. Fuar yetkilileri ile önümüzdeki Eylül ayında gerçekleştirilecek fuar sırasında Türkiye Milli Katılım Organizasyonu yaptığımız Manufacturing alanına bir trend alanı yapılması için görüşmelerde bulunduk ve fuar idaresi ile koordinasyon içerisinde çalışılması konusunda mutabakata vardık" dedi.

Premiere Vision (PV) Manufacturing Paris Fuarı'na, "CU Sanayi ve Ticaret A.Ş., Fıratteks Tekstil San. Ve Tic. Ltd. Şti., İYA Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti., Maseksport A.Ş. , Sarar Giyim , Mosi Tekstil San. Ve Tic. Ltd. Şti. , Seyfeli Dış Ticaret Ltd. Şti., Versiyon Tekstil, Zaroteks Tekstil, Gülsen Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti., Fame Tekstil, FB Tekstil, Akçakaya, Demoteks, Modalt Tekstil" firmalarının ürünlerini sergilediği açıklandı. Fuarda 2 bin firma ürünlerini sergiledi, yaklaşık 62 bin kişi ziyaret etti.
Kaynak: DHA
BUGÜN NELER OLDU
BENZER HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekstilciler Paris'ten ticari bağlantılarla döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN