Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Acıbadem’den Avrupa 3’lüğü

Acıbadem Grubu, Avrupa’da 3 ülkeye yatırım yapmaya hazırlanıyor. Yıl sonuna kadar ve Bulgaristan’da hastane kuracak olan Acıbadem, ’ı da gözüne kestirdi

Giriş Tarihi: 2.4.2016
Acıbadem’den Avrupa 3’lüğü
Yabancı fon ve şirketler Türkiye'de sağlık alanına yatırım yaparken, Türk firmalar da rotasını Avrupa'ya çevirdi. Türkiye'nin en büyük sağlık kuruluşlarından Acıbadem Grubu, 3 Avrupa ülkesini radarına aldı. Acıbadem Sağlık Grubu'nun yatırım yapacağı ülkeler ise Hırvatistan, Hollanda ve Bulgaristan olacak.
Hırvatistan için kolları sıvayan Acıbadem, ilk iş olarak ülkenin başkenti Zagreb'te ofis kurdu. Bu ofis kanalıyla Hırvatlara sağlık hizmetleri sunulacak. Ardından da ülkeye hastane kurulması hedefleniyor. Bünyesinde 18 hastanesi ve 13 sağlık merkezi olan Acıbadem Sağlık Grubu bu yıl ise iki ülkede daha faaliyette bulunacak. Yılın sonuna doğru da Bulgaristan ve Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da da hastane açılacak.

1.2 MİLYAR DOLARA SATILDI
İlk hastanesini 1991 yılında kuran Acıbadem Sağlık Grubu'nun bünyesinde 2 bin 600 doktor, 2 bin 600 hemşire ile birlikte toplamda 17 bin çalışanı bulunuyor. Acıbadem Grubu, 2012'de Uzakdoğu'nun en büyük gruplarından biri olan Malezyalı IHH Healthcare Berhad'a 1.2 milyar dolara satıldı.

DÜNYANIN İKİNCİ BÜYÜK ZİNCİRİ
Asya'da 8 ülkede hastane ve sağlık yatırımları bulunan IHH Healthcare Berhad, Malezya hükümetinin yatırım fonu Khazanah, Japonya'nın Mitsui&Co. Ltd. şirketi ve Aydınlar Ailesi ortaklığından oluşuyor. Acıbadem, dünyanın 2'nci büyük sağlık zinciri olarak biliniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Acıbadem’den Avrupa 3’lüğü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN