Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Whirlpool’dan bin kişiye istihdam

Beyaz eşya şirketi Whirlpool Corporation, stratejisini açıkladı. 3 yılda 300 mağaza açmayı hedefleyen şirket bin kişiye de istihdam sağlayacak

Giriş Tarihi: 7.4.2016
Whirlpool’dan bin kişiye istihdam
Geçen yıl Indesit Company'yi satın aldıktan sonra Türkiye pazarına giren Whirlpool Corporation, 3 yıl içinde 300 mağaza açmayı hedefliyor. Whirlpool'un EMEA Pazar Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Juan Carlos Puente, "Türkiye bizim için en önemli pazarlardan biri. Whirlpool Corporation olarak bütün yatırımlarımızı Hotpoint markasına yapacağız. Şu anda 500 olan mağaza sayımızı 3 yılda 800'e çıkaracağız. Bin kişilik istihdam oluşturacağız" dedi.

KAPASİTE ARTACAK
Türkiye için 5 yıllık bir plan yaptıklarını anlatan Puente, "Kısa vadede tüm yatırım ve planlarımızı Hotpoint üzerine kurduk. Hotpoint markasını daha da büyüteceğiz" diye konuştu. Puente, Manisa'daki fabrikaların varlığı ve üretiminin şirket için çok önemli olduğunu vurguladı. Puente, şöyle devam etti: "Türkiye'de üretim yapmaya önem veriyoruz. Manisa'daki fabrikaların varlığı sadece Türkiye için değil tüm Whirlpool Corporation için çok önemli. İhracat ve Türkiye'deki satış için kapasitemizi artırmayı hedefliyoruz." Whirlpool Türkiye Ülke Direktörü Gabriele Esposito ise, 300 yeni Hotpoint mağazası için 11 milyon liralık yatırım yapacaklarını açıkladı.

100 BİN ÇALIŞANI VAR
ABD merkezli Whirlpool'un 21 milyar dolarlık ciro yaptığına dikkat çeken Juan Puente, "İki markayı bünyemize katarak büyümemizi güçlendirdik. Avrupa'da Indesit, Asya'da Sanyo ile birlikte iş hacmimizi büyüttük. 170'ten fazla ülkede iş yapıyoruz" dedi. Altı global markaya sahip olduklarını belirten Puente, "Bunların çoğu 1 milyar dolarlık değere sahip. Dünya genelinde 100 bin çalışanımız var" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Whirlpool’dan bin kişiye istihdam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN