Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın İçin anneleri web’e taşıdı

Teknosa’nın 9 yıldır yürüttüğü ‘Kadın İçin ’ projesi 58 ilde 15 bin kişiye ulaştı. Ücretsiz eğitim alan kadınlar bunu en çok çocuklarını sosyal medyada takip için kullanıyor

Giriş Tarihi: 24.4.2016
Kadın İçin Teknoloji anneleri web’e taşıdı
yi tüm 'deki kadınların hayatına dahil etmek üzere 9 yıl önce yola çıkan Teknosa, bu süreçte 58 ilde ücretsiz bilgisayar eğitimi verdi. Yaş sınırı konulmayan eğitimler, bugüne kadar 15 bin kadına ulaştı. Geçtiğimiz hafta Mersin'deki program sonrasında kadınlara sertifikalarını veren Genel Müdür Bülent Gürcan, projeye 12 yaşındaki öğrenciden 75 yaşındaki nineye kadar geniş profilde katılım olduğunu belirtiyor.

KULLANIM İKİ KAT ARTTI
'Kadın İçin Teknoloji' projesinin 9 yılda önemli bir yol kat ettiğini vurguluyor Gürcan. Bunu da şirketin bulunduğu bölgelerde 18-25 yaş üzeri bin 520 kadınla yaptıkları araştırmanın sonuçlarıyla ortaya koyuyor. Araştırmaya göre 18 yaş üzeri kadınların asla vazgeçemedikleri teknolojik eşya yüzde 65'le açık ara cep telefonu. Gürcan, "Kadınların teknolojiye ilgisi artıyor. TÜİK rakamlarına göre kadınların bilgisayar kullanımı 2007'de yüzde 23'tü. Şimdi bu oran yüzde 46 oldu" diye anlatıyor gelinen noktayı.

ANNELER HAFİYE OLDU
Habitat Derneği işbirliğinde verilen eğitimler kapsamında, sosyal medyadan word programı kullanımına kadar birçok konuda ders veriliyor. İki gün üçer saatten oluşan eğitimlerden sertifika alan kadınlar öğrendiklerini en çok sosyal medyada çocuklarının takibi için kullanıyor. Bir katılımcı bu durumu, "Çocukların güvenliği çok önemli. Sosyal medyada kimlerle arkadaşlar, nereye gidiyorlar diye takip ediyorum, içim rahat" diye anlatıyor.

40 MİLYONLUK YATIRIM 1.000 YENİ İSTİHDAM
2015'te 40.3 milyar liralık büyüklüğe ulaşan tüketici teknolojisi ürünleri pazarının en hızlı büyüyen alanı yüzde 24'le telekom kategorisi olmuş. Teknosa olarak bu pazarda 280 mağazayla faaliyet gösterdiklerini söyleyen Bülent Gürcan, 2016'da 40 milyon liralık yatırım planladıklarını belirtiyor. Gürcan, bu yıl 1.000 kişiyi işe alacaklarının altını çizerek, "Geçen yıl yüzde 50 büyüdük. Bağlantılı mağaza projesiyle bir ilke imza attık. Teknosa Akademi'de 5 milyon saat eğitim vererek 12 bin mezuna ulaştık" diyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın İçin Teknoloji anneleri web’e taşıdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN