Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazprom heyeti 'da

ve Tabii Kaynaklar Bakanı , Türkiye'ye gelen Rus enerji şirketi Gazprom'un Üst Yöneticisi (CEO) Aleksey Miller ve beraberindeki heyeti kabulünde, "Rusya ile iş birliğimizin daha iyi bir safhaya taşınmasını umut ediyoruz." dedi.

Giriş Tarihi: 31.8.2016 15:33 Güncelleme Tarihi: 1.9.2016 08:57
Gazprom heyeti İstanbul'da

Bakan Albayrak, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesini ele almak üzere, Türkiye'de bulunan Rus şirketi Gazprom'un Üst Yöneticisi Miller ve beraberindeki heyet ile Beşiktaş'taki Dolmabahçe Başbakanlık Ofisi'nde görüştü.

ALBAYRAK İLE MILLER ARASINDA 45 DAKİKA SÜREN GÖRÜŞME

Albayrak ve Miller arasında yaklaşık 45 dakika süren baş başa temasların ardından, heyetler arası görüşmeye geçildi. Burada kısa bir konuşma yapan Bakan Albayrak, Gazprom heyetini uzun bir süre sonra 'da görmenin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

Türk Akımı için önemli görüşme

9 Ağustos sonrası, Türkiye ve Rusya ilişkilerinin 24 Kasım öncesinden daha iyi bir noktaya geldiğine dikkati çeken Albayrak, "En kısa sürede bu ilişki çerçevesinde enerji alanında da inşallah çok daha olumlu güzel adımlar atacağız. Bu iş birliğinin daha iyi bir safhaya taşınmasıyla ilgili umudumuzu hep ön planda tutuyoruz." diye konuştu.

BÖLGESEL ENERJİ İŞ BİRLİĞİ İLE İLGİLİ KONULAR ELE ALINACAK

Heyetler arası görüşmede, Türk Akımı projesinin yanı sıra Türkiye'nin Rusya ile kontratından kaynaklı hakları çerçevesinde başlattığı tahkim süreci ve bölgesel enerji iş birliğiyle ilgili konuların ele alınacağı kaydedildi.

Gazprom heyeti İstanbul'da

GAZPROM’DAN TÜRKİYE ZİYARETİ "PETROL BULURSAK İLK BEN AÇIKLAYACAĞIM" "TÜRK AKIMI" İNŞAATI 2019'DA BAŞLAYABİLİR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazprom heyeti İstanbul'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN