Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriye’ye konut planı masaya geldi

Cerablus-Mare hattını terörden temizleyen , güvenli bölge oluşturulduğunda bölgede altyapı ve sosyal donatılı şehirler kuracak

Suriye’ye konut planı masaya geldi
Suriye'de Fırat Kalkanı operasyonu ile birlikte Cerablus-Mare hattını terörden temizleyen , güvenli bölge oluşturulması durumunda kentleri kalkındıracak projelere imza atacak. Bölgede altyapı ve sosyal donatılı şehirler kurmayı planlayan hükümet, konut projeleri geliştirmek için yol haritasını belirledi. Güvenli bölge ilanı gerçekleştiği takdirde harekete geçecek olan yetkililer projeyi AFAD kontrolünde yürütecek. Yurtdışı projesi olduğu için Sivil Toplum Kuruluşu üzerinden yürütülecek konut planlarında TOKİ'nin tecrübesinden de faydalanılacak. Edinilen bilgilere göre güvenli bölge ilanı gerçekleştirilirse bölgenin yeniden inşasında aktif rol oynayacak. Savaşın yaralarını saracak olan hükümet, bölgede ilk olarak barınma sorununu çözecek.

6 AYDA TAMAMLANACAK
Güvenli ve altyapısı tamamlanmış şehirlerin kurulması tüm şartlar hazırlandıktan sonra 6 ay gibi kısa bir sürede gerçekleşecek. İnşa edilecek konut ve şehirler yurtdışında bulunduğu için hükümet tarafından belirlenen bir sivil toplum kuruluşu ile hareket edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye’ye konut planı masaya geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN