Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bank Asya ödemeleriyle ilgili önemli açıklama

TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül, Bank Asya ödemeleri ile ilgili açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 5.10.2016 10:48 Güncelleme Tarihi: 5.10.2016 10:57
Bank Asya ödemeleriyle ilgili önemli açıklama

FETÖ İLE İLGİLİ OLANLARIN PARASI BEKLETİLECEK

Bank Asya hissedarlarının hak sahibi olduğunu ve tasfiye sonucunda tutarın bütün hissedarlara payları ölçüsünde dağıtılacağını söyleyen Gül terör örgütü ile irtibatlı olan kişilerle ilgili paraların bekletileceğini söyledi.

MİLLETİN CEBİNDEN OFFSHORE'CULARA PARA ÖDENİYOR!

Asya Emeklilik ile ilgili de "İnşallah satacağız diyen Gül birikimleri şirketi satın alanların değerlendireceğini ve devlet katkısının devam edeceğini belirtti.

Gül, "Banka Asya'da 2 milyar TL civarında mevduat var. 950 milyon lira düzeyinde sigortalı mevduat bulunuyor. Bunun dışındaki mevduatlar sigortalı değil. Bankanın bütün alacaklılarını tatmin edecek malvarlığı olduğunu tahmin ediyoruz. Offshore kararından Yargıtay 11. Hukuk Dairesi'nin mutlaka vazgeçmesini umuyoruz. Milletin cebinden offshore'culara para ödeniyor. Bu durum bizi rahatsız ediyor. Bu kararın iptali için Yargıtay'a başvurduk. Offshore ödemeleri aşağı yukarı 1 milyar lirayı aşabilir. Bu yıl Hazine'ye 120 milyon dolar ödedik. 2001 yılından bugüne ödediğimiz toplam tutar 19 milyar dolara yaklaştı" diye konuştu.

BANK ASYA BELGELERİNİ KAÇIRIP EVDE SAKLAMIŞ BANK ASYA’NIN ESKİ YÖNETİM KURULU BAŞKANINA TUTUKLAMA BANK ASYA’NIN ESKİ CEO’SU YAKALANDI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bank Asya ödemeleriyle ilgili önemli açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN