de doğru yolda ilerliyor ve büyüyor’

Giriş Tarihi: 7.10.2016
‘Türkiye enerjide doğru yolda ilerliyor ve büyüyor’
ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, EnerjiSA tarafından Adana'da faaliyete geçen 14 il ve 20 milyon kişiye hizmet verecek olan merkezinin açılışını yaptı. Açılışta konuşan Bakan Albayrak, "Çin'den sonra yüzde 4.5'le enerjide en hızlı büyüyen ikinci ülkeyiz. enerjide doğru yolda, reel olarak büyüyor ve büyümeye de devam edecek. Bu alanda çok önemli adımlar atacağız" dedi.

EN BÜYÜK İKİNCİ BÜYÜME
Büyümenin en temel dinamiğinin enerji olduğunu anlatan Bakan Albayrak, "Reel büyümenin yanında halkın sorunlarına çözüm bulma stratejisinin bir ayağı olarak bir planlama hazırladık. Çünkü elektrik dağıtımı, sistem ve altyapı noktasında çözüm bekleyen büyük sıkıntılar var" diye konuştu.

MÜKEMMELLİK ÖDÜLÜ ALMALI
21 dağıtım bölgesinin temsilcileriyle çözüm kriterleri belirlediklerini kaydeden Bakan Albayrak, "Avrupa Mükemmellik Kalite Ödülü kriterlerinden başlayarak vatandaşa en iyi hizmetin verilmesiyle ilgili süreci başlattık. Denizli'den sonra ikinci çağrı merkezini açıyoruz. Bu anlamda kısa dönemde 6-7 bine yakın istihdam, 25-30 bin kişiye ulaşacak, iş-aş ekosistemi oluşturacak sistemi yılsonuna kadar devam ettireceğiz. EnerjiSA kurumsallaşma açısından diğer firmalara rol model oluyor. Mükemmellik ödülünü almamız lazım. Artık bu ödül Adana'ya yakışır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Türkiye enerjide doğru yolda ilerliyor ve büyüyor’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN