nasıl yapılır?

Giriş Tarihi: 14.11.2016 10:26 Güncelleme Tarihi: 14.11.2016 10:28

İnternette online ve sorgulama işlemleri yapılabiliyor. Online emekli maaşı hesaplama ve sorgulama işlemleri internette e-Devlet Kapısı üzerinden 7/24 yapılabiliyor.

İnternet üzerinde yer alan SGK'nın geniş hizmet kapsamına sahip olan e-SGK ağı içerisinde yer alan uygulamalardan birisi olan SSK uygulaması üzerinden vatandaşların son derece pratik ve kolay bir şekilde SSK emekliliklerini almaya hak kazandıkları dönemde devletin kendisine vereceği SSK emekli maaşının ne kadar olacağını hesaplayabilme şansına sahip olabilmesi sağlanıyor.

Her geçen gün hızla gelişen modern yüzyıl dünyasında artık insanların sosyal güvence kapsamı altında olabilmeleri, sosyal hizmetlerden yararlanabilmeleri gibi pek çok sosyal hizmet yapısı çerçevesinde ülkenin kaynak ve gereksinimleri çerçevesinde her ülkede farklı sigorta sistemleri uygulanıyor. Türkiye'de de aktif sigortalılık süresince yararlanılmakta olan tüm sosyal hakların sürdürülebilirliğinin devam ettirilebilmesi amacı ile vatandaşlara Sosyal Güvenlik Kurumutarafından emeklilik hakkı veriliyor. Ancak vatandaşların emeklilik haklarını alabilmeleri için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenen SSK emeklilik şartlarını yerine getirmeleri gerekiyor. Bu çerçevede vatandaşlar SSK emekli maaşı alabilme şansına sahip olabiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu aktif SSK'lılığı devam eden vatandaşların internette SSK emekli maaşı hesaplama işlemi ile SSK emekliliklerinde ne kadar emekli maaşı alabileceklerini hesaplayabilmelerine yardımcı oluyor.

Bu çerçevede Sosyal Güvenlik Kurumu'nun internet ortamı üzerinde yer alan SSK emekli maaşı hesaplama uygulaması üzerinde tüm SSK sigortalısının en güncel SSK sigortası hizmet durumu üzerinden emeklilikleri döneminde ne kadar emekli maaşı alabileceklerini hesaplayabilmeleri sağlanıyor. SSK sigortalısı tarafından ücretsiz olarak internete erişim sağlanabilen her noktadan 7 gün 24 saat kullanabildiği SSK emekli maaşı hesaplama uygulaması üzerinden SSK emekli aylığının güncel SSK sigortası durumuna göre ne kadar olacağını öğrenerek, kariyer ve gelecek planlamalarını daha bilinçli ve daha planlı bir şekilde oluşturabilme şansına sahip olabiliyor. SSK sigortalısı, internette SSK emekli maaşı hesaplama işlemi için ilgili uygulama ekranında T.C. kimlik numarası, SSK sicil numarası, doğum tarihi, baba adı ve nüfus il bilgilerini girmesi gerekiyor. Böylelikle en güncel sigorta durumunda emekli maaşını hesaplayabiliyor.

SGK emekli maaşı hesaplama işlemini yapabilmek için, SGK'nın ilgili web sitesine gitmeniz gerekmektedir. Bunun için aşağıda vermiş olduğumuz linklerden hangi kuruma bağlı iseniz uygun olanı seçmeniz gerekiyor.

SGK 4A EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA İÇİN TIKLAYIN!

SGK 4B EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA İÇİN TIKLAYIN!

SGK 4C EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA İÇİN TIKLAYIN!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekli maaşı hesaplama nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN