Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev ları Atatürk Havalimanı'na getirildi

ve larında yolcuların eşyalarının geçirileceği ları Atatürk Havalimanı'na getirildi

Giriş Tarihi: 7.6.2017 10:26 Güncelleme Tarihi: 7.6.2017 10:33
Dev tomografi cihazları Atatürk Havalimanı'na getirildi

ve 'nin Türkiye'den lara getirdiği diz üstü bilgisayar ve tablet yasağının ardından Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından bu konuda alınan önlemler çerçevesinde Atatürk Havalimanı'na ABD ve İngiltere'ye gidecek uçakların olduğu köprülere konulacak 2 adet ı dün akşam geç saatlerde getirildi.

ABD VE İNGİLTERE'YE GİDECEK OLAN YOLCULAR CİHAZDAN GEÇİRİLECEK

Buna göre ABD ve İngiltere'ye gidecek yolcuların uçağa binerlerken yanlarındaki çantası, laptopu, şişe içindeki sıvısı gibi elinde ne tür eşyası varsa bu cihazdan geçirilecek ve tomografisi çekilecek.

BUGÜN MONTE EDİLECEK

Demonte olarak getirilen tomografi cihazlarının bugün ilerleyen saatlerde uzman ekipler tarafından yerlerine monte edileceği öğrenildi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ABD ve İngiltere'nin Türkiye'den uçuşlarda getirdiği tablet yasağının ardından alınan önlemler konusunda şu açıklamayı yapmıştı:

" Özellikle boarding esnasında, yolcunun arınmış sahaya geçip köprülerden uçağa gideceği sırada o bölgede tomografi cihazları yerleştirilecek. Orada ilave bir tomografi cihazı kurup yanındaki çantası, laptopu, sıvı ne varsa hepsinin tomografisi çekilecek. Süreci başlattık. ABD ve İngiltere'ye giden yolcularda bu uygulamayı yaparak muhataplarımıza 'Kurallar istediğinizin çok üzerinde, en son teknolojiyle donatılmış bir cihaz da kuruyoruz, müsterih olun' diyeceğiz".

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev tomografi cihazları Atatürk Havalimanı'na getirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN