Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çinli dev , ’ın ortağı oldu

Çinli teknoloji devi , ’ın yüzde 48.04 hissesini 101.3 milyon dolara satın aldı. CEO Altay, “Çinliler bu yatırımlarıyla Türkiye’de bölgesel güç yaratmak istiyor” dedi

Giriş Tarihi: 3.8.2017
Çinli dev ZTE, Netaş’ın ortağı oldu
Çinli teknoloji devi , uzun süredir konuşulan satın alma işlemlerinde sona gelindi. Çinli firma, 2017'de 50. yılını kutlayan Netaş'ın, One Equity Partners'ın yönettiği bir portföy şirketi olan OEP Turkey T portföyünde bulunan yüzde 48.04 hissesini satın aldı. Satış işleminin tutarı 101.3 milyon dolar olarak açıklandı. Yeni ortaklık yapısının, Netaş'ın küresel büyümesini destekleyeceğini belirten Netaş CEO'su C. Müjdat Altay, şunları söyledi: "Bu işlem son yıllarda Türkiye'ye teknoloji geliştirme amaçlı yapılmış en büyük yatırımlardan biri olma özelliği taşıyor. Bilişim alanında dünyanın patent liderlerinden biri olan ZTE, Türk mühendislerine, Türkiye'nin teknoloji geliştirme yeteneğine ve Netaş'ın 2009'dan bu yana şirket değerini tam 9 kat artıran yüksek performansına yatırım yaptı. Ülkemize böylesine önemli bir değer katmış olmanın gururunu yaşıyoruz. ZTE, ULAK projesinin ulusal ve uluslararası alanda başarılı olması için çaba gösterecek."

İSTİHDAM YARATACAK
CEO Altay, Netaş'a yatırım yapan ZTE'nin ilk adım olarak şirketi Ortadoğu ve Afrika'nın bakım ve tamir merkezi yapacağını, bunu yaparken de ciddi yatırımlarla yeni istihdam yaratacağını anlattı.

BÖLGESEL ÜS YAPACAK
ZTE CEO'su Dr. Zhao Xianming, Netaş'ın diğer ülkelere de hizmet veren bölgesel bir üs vazifesi göreceğinin altını çizdi. Bu anlaşmayı Netaş ve Türkiye iletişim ve bilgi teknolojileri pazarına uzun vadeli stratejik perspektifleri kapsamında yaptıklarını kaydeden Xianming, "Birinci önceliğimiz Netaş'ın sağlıklı büyümesini desteklemek olacak" dedi. Xianming, Netaş'ın Türkiye'deki müşterilerilerine gerekse yurtdışındaki birçok kilit pazara yönelik hizmet ve yeteneklerini daha da geliştireceklerini belirtti. Çinli CEO, Netaş'ın bir yandan gelirlerini ve kaynak kullanımını artırırken, diğer yandan da tamirbakım, müşteri destek ve eğitim merkezi yetkinlikleriyle ZTE'nin bölgedeki servis düzeyinin artırılmasına yardımcı olacağını keydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çinli dev ZTE, Netaş’ın ortağı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN