Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Metrodan Vadi’ye havaray bağlanıyor

Giriş Tarihi: 24.10.2017
Metrodan Vadi’ye havaray bağlanıyor
Vadistanbul projesindeki alışveriş merkezi ziyaretçilerine kapılarını açtı. Evyap Holding'e ait arsada Artaş İnşaat ve Invest İnşaat ortaklığıyla 103 bin metrekare alan üzerinde hayata geçirilen alışveriş merkezinde 270 mağaza yer alıyor. Kapalı alanın yanı sıra projede 760 metre uzunluğunda alışveriş caddesi de bulunuyor.

HAVARAY GELİYOR
Projenin dikkat çeken özelliklerinden biri de havaray bağlantısı. Alışveriş merkezi ile Seyrantepe Metrosu arasında havaray hizmeti sunulacağını belirten Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, "Türkiye'nin ilk özel havarayı Vadistanbul projesi dahilinde Artaş ve Invest İnşaat'ın 15 milyon euroluk yatırımıyla hayat buldu. 2 dakikada Seyrantepe Metrosu'ndan Vadistanbul AVM'nin yemek katına erişim sağlayan havaray, tüm bölge için de büyük öneme sahip. 2 ay biz işlettikten sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne devredeceğiz. Açılışı 29 Ekim'de yapılacak. Havaray 4 dakikada bir 250 kişi getirecek ve götürecek. Ayrıca havaray dışında altyapı için 130 milyon lira yatırım yaptık" dedi.

İKİ AY ÜCRETSİZ
Havarayın 2 ay ücretsiz çalışması, Büyükşehir'e devredildikten sonra da İstanbul Kart kullanılması planlanıyor. 14 Eylül'de açılan alışveriş merkezinin yüzde 75 doluluk oranına ulaştığını belirten Çetinsaya, "Ayazağa bölgesinde ciddi bir fabrikadan dönüşüm var. Bizim projemizde 40 bini aşkın nüfus söz konusu. Bu nedenle bir alışveriş merkezi ihtiyacı vardı. Bundan sonra bir ihtiyaç olacağını sanmıyorum. Çevredeki yeni konut projeleri ile düşünüldüğünde ayda 1.5 milyon ziyaretçi hedefliyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Metrodan Vadi’ye havaray bağlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN