Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Her komiteye başkan gelecek

başkan adayı seçilmeleri halinde dernekte herkesin temsil edileceği bir yapı kuracaklarını bildirdi. Bağlıkaya, “Komitelerin işlevini artırıp her birine ayrı başkan atayacağız. Sisteme bağlı bir yapı kuracağız” dedi

Giriş Tarihi: 29.11.2017 ABONE OL
Her komiteye başkan gelecek
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nin (TÜRSAB) hafta sonu yapılacak seçimlerine sayılı günler kaldı. 20 yıllık başkan Başaran Ulusoy'un yarıştan çekildiğini açıklamasının ardından yeni adayın ismi henüz açıklanmazken, muhalefet başkan adayı Firuz Bağlıkaya, çalışmalarının aralıksız sürdüğünü söyledi. Başkan olmaları halinde TÜRSAB'ta herkesin temsil edileceği bir yapı kuracaklarını aktaran Bağlıkaya, "Turizm kapsamlı bir bir sektör. Biz 30 kişilik bir yönetim biçimindense daha geniş katılımlı bir yönetim hedefliyoruz. Bunun için yeni bir yapılanma planlıyoruz" dedi. Bu kapsamda işlevsiz halde devam eden komitelerin yetkilerini artırarak başkanlık sistemini getireceklerini aktaran Bağlıkaya, "Mesela iç turizm acenteleri başkanlığı, bilet satış acenteleri başkanlığı gibi... Dolayısıyla daha geniş tabanlı, tek adama değil, sisteme bağlı bir yapı kuracağız. Bu yeni yapıyla 'Başkan böyle karar verdi, bitti' devri de sona erecek" diye konuştu.

SEN KRONİ ZE HAREKET EDECEĞİZ
Yurtdışında Türkiye'ye karşı oluşan negatif algıyı kırmak için çalışacaklarını anlatan Bağlıkaya, pazarı genişletmek için o ülkelerin turizm örgütleriyle iletişimi güçlendireceklerini kaydetti. Türkiye'nin turizmde Yunanistan, Mısır gibi güçlü rakipleri olduğunu belirten Bağlıkaya, "Rekabet edebilmemiz için bizim senkronize hareket etmemiz gerekiyor. İçinde oteller, tur operatörleri, uçak şirketleri gibi tüm paydaşların temsil edildiği bir çatı örgütünün kurulması için çalışacağız" ifadelerini kullandı.

SEÇİM 2-3 ARALIK'TA ERTELEME YOK
Seçimin ertelendiği yönündeki iddiaların tamamen asılsız ve aldatmaca olduğunu belirten Bağlıkaya, 2-3 Aralık tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre Salonu'nda yapılacağının altını çizdi. Seçimler için şehir dışından gelecek üyelerin, otel rezervasyonları ve uçak biletlerinin TÜRSAB tarafından iptal edildiğini iddia eden başkan adayı Firuz Bağlıkaya, "Süreç çirkin bir hal aldı ancak biz durmuyoruz. Elimizi taşın altına koyacağız. Kimsenin seçimi sabote etmesine izin vermeyeceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her komiteye başkan gelecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN