Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dijital devrim ’leri büyütecek

Endüstri 4.0’ın ünlü isimlerinden Christian Frei, büyük şirketlerin yeni endüstri devrimine adapte olmada yavaş kaldığını söyledi. Frei, “Bu durum ’ler adına büyük avantajlar getirecek” dedi

Giriş Tarihi: 5.12.2017 ABONE OL
Dijital devrim KOBİ’leri büyütecek

Dijital sanayi devriminin liderlerinden Christian Frei Sabah gazetesine konuştu. İsviçre'de yapay zeka, konularında şirketlere koçluk yapan Christian Frei, günümüzde komplike hale gelen büyük şirketlerin yeni endüstri devrimine adapte olmada yavaş kaldıklarını, bu durumun KOBİ'ler adına yegane avantaj sağladığını söyledi.

REKABET NASIL OLACAK

Türkiye'de İsviçre Ticaret Odası Derneği tarafından bu yıl 13'üncüsü düzenlenen Türkiye İsviçre Ekonomik Forumu gerçekleştiriliyor. Foruma konuşmacı olarak katılmak üzere İstanbul'a gelen, dijital sanayi devriminin liderlerinden Christian Frei, merak edilen sonuları yanıtladı. İsviçre'de yapay zeka, Endüstri 4.0, nesnelerin interneti gibi konularda şirketlere koçluk yapan, InspiredView LLC Yönetim Kurulu Başkanı Christian Frei, yeni endüstri devriminin KOBİ'ler ve girişimciler için avantaj sağladığını söyledi. Frei günümüzde komplike hale gelen büyük şirketlerin yeni endüstri devrimine adapte olmada yavaş kaldıklarını belirterek "Küçük işletmeler, inovatif anlayışa sahip olurlarsa büyük şirketlere göre çok daha iyi fırsatlara sahip olabilirler" dedi. Yeni devrimden tüm sektörlerin etkileneceğini anlatan Christian Frei, "Stok tutmaları gerekmeyen ve profesyonel hizmetler sunan sektör ve endüstrilerde hızlı değişimler olabilir" dedi.

MESLEK UZMANLIĞI ARTACAK

"Yapay zekanın gelişimiyle birlikte işçilerin yerini robotlar mı alacak" sorusunu da yanıtlayan Frei, profesyonellerin çok yönlü ve kendilerini geliştirmiş bir iş modeli ile iş yapması gerekeceğini ifade etti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Dijital devrim KOBİ’leri büyütecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA