Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'de büyük çöküş bekleniyor!

fiyatlarının ayına kadar 1,800 dolara inmesini bekliyor.

Giriş Tarihi: 12.1.2018 18:45 Güncelleme Tarihi: 13.1.2018 01:45
Bitcoin'de büyük çöküş bekleniyor!

'te bir danışmanlık firması olan Quinlan & Associates tarafından yayınlanan raporda, fiyatının 2018 yılının ayına dek 1,800 dolara inme durumunun taslağı çizildi.

156 sayfa uzunluğundaki raporda, şu an 14 bin doların yakınında seyreden Bitcoin'in hem altına benzer bir yatırım varlığı hem de bir ödeme şekli olarak alacağı değerin oldukça üzerinde olduğu savunuldu.

Raporda, "Üretim maliyeti ve değer saklama aracı yaklaşımlarını kullanarak yaptığımız Bitcoin değerlemesinde, nın bir varlık olarak değeri sırasıyla 2 bin 161 ve 687 dolar olarak sonuçlandı. Bitcoin'e bir para olarak değer biçerken, sanal paranın hem yasal satış işlemlerindeki hem de kara Borsadaki kullanımını hesaba kattık. Uyguladığımız testler sonucu, 1 Bitcoin'in fiyatını 1,780 dolar olarak hesapladık" ifadesi kullanıldı.

Danışmanlık şirketi tarafından yapılan değerlendirmede, Bitcoin'in şu anki değerinde oluşan balonun "patlayacak olduğu" sonucuna varıldı. Şirket, Bitcoin'in bir ödeme şekli olarak kabul edilmemesi durumunda, piyasada gerçekleşecek düzeltmeyle birlikte sanal paranın fiyatının 1,800 dolara kadar inmesini bekliyor. Böylece, kripto para piyasasının değeri de yılın ilerleyen döneminde yüzde 70 düşerek 223 milyar dolara inecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bitcoin'de büyük çöküş bekleniyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN