Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da değişim rüzgârı

sektörünün çatı örgütü , yeni başkanını bugün seçiyor. Dün başlayan genel kurulda Hasan Erdem, başkan adayı ’yla hareket etme kararı aldı. Bağlıkaya da “Sektörün önünü açacak projelerimiz hazır” dedi

Giriş Tarihi: 25.2.2018 ABONE OL
TÜRSAB’da değişim rüzgârı

Türkiye turizminin çatı örgütü olan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'nin (TÜRSAB) 3 ay ertelenen 23'üncü Olağan Genel Kurulu dün başladı. Lütfü Kırdar Kongre Salonu'nda gerçekleşen genel kurulda bugün 4 aday başkanlık için yarışacak. 4 bin delegenin oy kullanacağı genel kurula dün değişim rüzgârı damga vurdu. Seçimde "Güçlü TÜRSAB" Grubu'nun lideri Hasan Erdem, "Bize Değişim Gerek" Platformu lideri Firuz Bağlıkaya'yla birlikte hareket edecek. "TÜRSAB Hepimizin Platformu" Başkanı Emin Çakmak ile eski başkan Başaran Ulusoy'un aday gösterdiği Çetin Gürcün de diğer adaylar arasında yer alıyor.

BAĞLIKAYA ÖNDE
Dün genel kurulda mevcut yönetimin faaliyet raporları oylandı. Başaran Ulusoy yönetiminin gelir-gider tablosu ve bilançosu reddedildi. Yönetim ve denetim kurullarının ibrasının ise açık değil gizli oyla yapılmasına karar verildi. Oylamalar, Bağlıkaya'yı destekleyenlerin ezici oy çokluğu ile tamamlandı. Firuz Bağlıkaya'nın konuşmasını çok kez coşkulu alkışlarla kesen üyeler, yarışı Bağlıkaya'nın önde götürdüğü mesajını verdi.

KÜÇÜK ACENTEYE KGF
Genel kurulda konuşma yapan Firuz Bağlıkaya, yönetimi devraldıklarında gerekli yasal düzenlemeliri yaparak yeni seyahat acentesinin kuruluşunu zorlaştıracaklarını söyledi. Acente belgesinin devrine imkân vereceklerini aktaran Bağlıkaya, "Kaçak faaliyet gösteren seyahat acenteleriyle etkin mücadele vereceğiz" dedi. Küçük ve Orta Ölçekli Seyahat Acenteleri'nin teminatsız KGF destekli kredi almalarını sağlayacaklarını aktaran Bağlıkaya, "Acentelerin hak ve menfaatlerini koruyacağız. Projelerin hepsini birer birer gerçekleştireceğiz" şeklinde konuştu. Hasan Erdem de, tabanın birlik ve beraberlik içinde olduğunu belirterek, "Keşke 18 yıl bizlerin oyunu almış kişiler insan ayrımı yapmaksızın seçime gidebilseydi. Biz kötüyü değil, iyiyi örnek alıyoruz. Artık iş yapma zamanı, sezon başlıyor" dedi.

SEKTÖR DAĞINIK BİR YAPIDA
Emin Çakmak ise seçim yarışı boyunca 81 il, 89 ilçe gezdiklerini belirtti. Çakmak, sektörün dağınık bir yapı içinde bulunduğunu, göreve geldiklerinde bir çatı örgütünün kurulması için çalışacaklarını kaydetti. Çetin Gürcün de, "Tecrübe ve istikrarla yola çıkıyoruz. Aramızda mevcut yönetimden 4-5 arkadaş var. Yeni takviyelerle taze kan kattık. Ekibin hem kaptanlığını, hem ağabeyliğini yapacağım. Ulusoy'dan edindiğimiz bilgi ve tecrübeyle TÜRSAB'ı ileriye götüreceğiz" diye konuştu.

TÜRSAB'I BAŞA GEÇİRECEĞİZ
Bağlıkaya , "Bu göreve talibim çünkü artık derinleşen sorunlarımızı çözmek ve önümüzü tıkayan engelleri kaldırmak istiyorum. Genel kurulumuzu haksız ve hukuksuz bir şekilde erteleyerek TÜRSAB'ın itibarını ayaklar altına alan bu yönetimi kınıyorum. Kimsenin şüphesi olmasın TÜRSAB'ın üzerine düşürülen bu gölge yarın vereceğiniz oylarla ortadan kaldırılacaktır. Aidatların düşürülmesi ve birikmiş borçların yapılandırılması için yasal düzenlemeler yapacağız. Davamız TÜRSAB'ın başına geçmek değil, TÜRSAB'ı başa geçirmektir" dedi. Küçük acenteleri yok edeceği yönündeki iddialara da cevap veren Bağlıkaya, "Sizi desteklerken iyiydi de bizi destekleyince mi iki buçuk tur operatörü?Aklınız ve vicdanınızla kullanacağız oyların değişimi getireceğine inanıyorum. Zaman artık değişim zamanıdır" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜRSAB’da değişim rüzgârı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN