Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş sağlığı ve güvenliği alanında ’le iş birliği yapılıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, İş Sağlığı ve Güvenliği Ağı (OIC-OSHNET) Projesi kapsamında ’i ziyaret ederek İSG alanında eğitimler verdi. İSGÜM Başkanı Erol Tekçe, “Bundan sonraki süreçte Filistin’le ilişkilerimiz her alanda olduğu gibi İSG alanında da artarak devam edecek” dedi.

Giriş Tarihi: 25.11.2018 12:46
İş sağlığı ve güvenliği alanında Filistin’le iş birliği yapılıyor

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı (İSGÜM), İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İş Sağlığı ve Güvenliği Ağı (OIC-OSHNET) Projesi kapsamında bilgilendirme faaliyetlerini gerçekleştirdi. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC) işbirliğiyle, Filistin Çalışma Bakanlığı Müfettişliği ve Filistin Sanayiciler Federasyonu'nda çalışan İSG profesyonellerine yönelik risk değerlendirmesi, iş ekipmanları, acil durum, iş hijyeni ile fiziksel ve kimyasal faktörler konularında eğitim verdi.

İSGÜM Başkanı Erol Tekçe başkanlığında, Mühendis Kağan Yücel ve İSG Uzmanı Fatih Erel'den oluşan heyet, Filistin Çalışma Bakanlığı, TİKA, İİT Filistin Ofisi, Filistin Sosyal Güvenlik Kurumu, Filistin Politeknik Üniversitesi ve İSG merkezi ile bazı sektördeki işletmelere bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

FİLİSTİN'DEN İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NE TEŞEKKÜR

Heyet, Filistin Çalışma Bakan Yardımcısı Samer Salameh tarafından verilen yemeğe katıldı. Yemekte konuşan Filistin Çalışma Bakanı Yardımcısı Salameh, Türkiye'nin İSG konusunda Filistin'e verdikleri destekten dolayı teşekkür etti ve bu desteklerin artarak devam etmesini beklediklerini söyledi.

"FİLİSTİN'LE İŞBİRLİĞİMİZ GÜÇLENECEK"

İSGÜM Başkanı Tekçe ise Filistin Çalışma Bakan Yardımcısı Samer Salameh ve bürokratlarına kendilerine gösterdikleri bu samimi ve nazik karşılamalarından dolayı memnuniyetlerini ifade etti. Filistin'de, 7-8 Kasım 2018 tarihlerinde gerçekleştirilen eğitim programı ile Filistin'le ilk resmi çalışma temaslarının faydalı bir şekilde gerçekleştiğini belirten Tekçe, ziyarette ülkenin iş sağlığı ve güvenliği profilinin incelendiğini, ileride yapılacak işbirlikleri için bilgi altyapısı oluşturulduğunu ve gelecekte yürütülebilecek projeler hakkında ayrıntılı görüşmeler yapıldığını söyledi.

FİLİSTİN'DE ÇOK SAYIDA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Heyet, programın ikinci gün ü Politeknik Üniversitesi'ni ziyaret etti. Politeknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İmad El-Khatib ziyaret sırasında İSGÜM ile yapılan çalışmalarının artarak devam etmesini beklediklerini ve konuyla ilgili üniversite olarak her türlü görevi yerine getirme kararlılığında olduklarını kaydetti. TİKA Filistin Koordinatörlüğü ziyaretinde, TİKA Filistin Koordinatörü Bülent Korkmaz ise, Filistin'in TİKA için ayrı bir öneme sahip olduğunu, iş sağlığı ve güvenliği konularında Filistin'i desteklemek için ciddi bir stratejik hedef belirlediklerini söyledi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü olarak Filistin için TİKA ile işbirliği yapma noktasında her türlü çabayı göstermekten memnuniyet duyacaklarını belirten İSGÜM Başkanı Tekçe, iş sağlığı ve güvenliğinin Filistin'in sosyal ve ekonomik kalkınması için çok önemli bir alan olduğunu kaydetti. Tekçe başkanlığındaki heyet daha sonra Filistin'in Sosyal Güvenlik Kurumu ve İSG Merkezi'ne ziyaretlerde bulundu. Ziyaret sırasında Tekçe, Filistin ulusal kanalı Filistin TV ile de röportaj yaptı. Ziyaret Filistin basınında geniş yankı buldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş sağlığı ve güvenliği alanında Filistin’le iş birliği yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN