Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nda iddiası

'na yemin törenine giden ailelere şoku...

Giriş Tarihi: 11.1.2013 13:48 Güncelleme Tarihi: 11.1.2013 17:02
Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığında düzenlenmesi planlanan 349. kısa dönem erlerin yemin töreni, iki askerin kızamık hastalığı geçirmesi üzerine iptal edildi.

Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı, iki askerde kızamık hastalığı görülmesi üzerine 349. kısa dönem erlerin yemin törenini iptal etti. Kızamığın çok bulaşıcı bir hastalık olması nedeniyle tedbir olarak törenin iptal edildiği öğrenildi.

Evlatlarının yanında olmak için Türkiye'nin birçok şehrinden gelen aileler ise törenin iptal olduğunu duyunca şok oldu. Duruma tepki gösteren 4 bine yakın asker yakını, yemin töreninin yapılmasını istedi. Kendilerine daha önceden haber verilmediğini öne süren aileler, 'Niye daha önce söylemediniz? Sadece iki kişi ya alınmalıydı. Ondan sonra yemin töreni yapılırdı. Çocuklarımızı bu mutlu günlerinde yalnız bırakmak istemiyoruz' diye konuştu.SAĞLIK BAKANLIĞI: KÜTAHYA HAVA ER TUGAYI'NDA İKİ KİŞİNİN KIZAMIK HASTASI OLDUKLARI TEYİT EDİLDİ

Sağlık Bakanlığı, Kütahya Hava Er Tugayı'nda görülen kızamık hastalığı nedeniyle iki kişinin karantina altına alındığı haberlerini hatırlatarak, "Vakaların kızamık hastası oldukları bugün teyit edilmiştir" açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bugün bazı internet sitelerinde Kütahya Hava Er Tugayı'nda görülen kızamık hastalığı nedeniyle iki kişinin karantina altına alındığı haberleri anımsatıldı. Hastalığın yayılımını engellemek amacıyla birlikteki personelin aşılanmaya başlandığı belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Kütahya'daki askeri bir birlikte bulunan iki kişide kızamık hastalığı belirtileri ortaya çıkmış ve alınan numuneler Ulusal Referans Laboratuvarımızda incelenerek vakaların kızamık hastası oldukları bugün teyit edilmiştir. Halen hastalığın kuluçka döneminde olduğu, hastalık belirtilerinin ortaya çıkmamış kişilerin olabileceği düşünülerek tedbir amaçlı birlik gözetim altına alınmıştır. İki hafta süresince bu gözlemin devam etmesi kararlaştırılmıştır. Askerlerimizin genel durumu iyi olup, endişe verici herhangi bir husus söz konusu değildir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı'nda karantina iddiası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN