Yazarlar Öcalan'ın mesajlarını yorumluyor

Giriş Tarihi: 21.3.2013 16:39 Güncelleme Tarihi: 21.3.2013 18:06
Türkiye'nin gözü bugün Diyarbakır'daydı. Nevruz kutlamalarına yüzbinlerce insan katılırken Türkiye Abdullah Öcalan'ın süreçle ilgili mesajlarına odaklandı.

Öcalan'ın mesajlarını, Nevruz atmosferini ve bundan sonra sürecin nasıl bir yol izleyeceğini süreci yakından takip eden gazeteci ve yazarlara sorduk. İşte yazarların Nevruz gözlemleri ve analizleri...


Mahmut Övür - Sabah Gazetesi Yazarı

Açıklamayı çok önemli buldum. Beklediğimden daha ileri bir açıklama. Silahların bırakılması yönünde önemli bir açıklama oldu. Yeni Türkiye'nin miladı, başlangıcı olarak düşünebiliriz. Geldiğimiz nokta Türkiye'deki demokrasi açısından, çeşitli farklılıkları, zenginlikleri geliştirmesi açısından Öcalan'ın bu açıklaması dönüm noktası olacak. Türkiye'ye hayırlı olsun diyorum.
Bundan sonrasının çok daha rahat geçeceğini düşünüyorum. Bu açıklama sonrası bu süreci sabote etmeye çalışanlara rağmen süreç çok daha rahat işleyecektir. Çözüm kararı tarihi bir karardı. Bu yüzden süreçte bundan sonra çok büyük handikaplar görmüyorum. Bu süreçten geri dönüş yok. Yeni Türkiye asıl şimdi başlıyor. Türk, Kürt, Arap, Çerkes, Alevi Sünni, Hiristiyan herkesin özgür olduğu bir Türkiye'ye ilk kez bu kadar yakınız. Bu haberi uzaklarda (Çin'de) almış olsak da bu heyacan verici bir gelişmedir.

ARKADAŞINA GÖNDER
Yazarlar Öcalan'ın mesajlarını yorumluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN