Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Coşku sokağa taştı

Giriş Tarihi: 20.5.2013

Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda düzenlenen kutlamalar renkli görüntülere sahne oldu. Bakan Suat Kılıç, gençlere yaptığı konuşmada "Bayram artık bir resmi geçitten ibaret değil" dedi

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm Türkiye'de alanlarda, sokaklarda renkli ve coşkulu kutlamalara sahne oldu. Ankara'da Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve beraberindeki heyet, bayram kapsamında Anıtkabir'i ziyaret ederek, Atatürk'ün mozolesine çelenk koydu. Kılıç daha sonra Anıttepe Spor Kompleksi'nde düzenlenen etkinliğe katıldı. Türkiye'nin 81 ili ve 27 ülkeden Başkent'e gelen gençlerin yer aldığı etkinlikte konuşan Kılıç şunları söyledi: "Bayram artık bu ülkenin gençlerinin, çocuklarının yüreğinin derinliklerinde hissettikleri büyük bir coşku, büyük bir heyecan, bayram sadece araçların geçit resminden ibaret törensel bir etkinlik değil bayram aynı zamanda 19 Mayıs ruhunu, işgale karşı direnişi, kuruluşa ve kurtuluşa giden yolu anlamak, anlatmak, hatırlamak ve yaşamak için büyük bir vesile, her geçen gün bu coşku daha da büyüyor, bu heyecan daha da büyüyor." Gençler istediği takdirde her problemin çözüleceğini anlatan Kılıç, "Şimdi diyoruz ki bu coğrafyanın gençleri tarihte olduğu gibi yeniden birbirine kenetlenmesini bilecektir" dedi. CHP Gençlik Kolları "19 Mayıs'ta Ata'ya yürüyoruz" etkinliği için 200 metrelik Türk bayrağı ile Anıtkabir'e yürüdü. "TC İçin Türk Milleti Ayakta" mitingi de Sıhhiye Meydanı'nda yapıldı. İstanbul'da ise kutlamaları Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı. Şişli'de yaklaşık 10 bin kişi ellerinde Türk bayrakları ile uzun bir kortej oluşturarak yürüdü. Kadıköy'de saat 9.00 başlayan kutlamalar Bağdat Caddesi'nde akşam 19.00'da düzenlenen "Gençlik Yürüyüşü" ile son buldu. Sarıyer'de ise mitinge giden CHP'li bir grubun bir fotoğraf stüdyosunu basıp çalışanları dövdüğü öne sürüldü. Antalya'da Konyaltı Beachpak'ta başlayan fener alayına 30 bin kişi katıldı. 300 metre uzunluğunda dev Türk bayrağı taşıyan Antalyalılar Cumhuriyet Meydanı'na sloganlar eşliğinde yürüdü. Meydanda Kayahan da bir konser verdi.

200 METRELİK BAYRAKLA ATA'YA
CHP'li gençler Anıtkabir'e 200 metrelik Türk bayrağı ile yürüdü. Ankara'da şölenlerin adresi ise Anıttepe Spor Kompleksi'ydi. Buradaki kutlamalara Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da katıldı. 19 Mayıs diğer illerde de sokak gösterileri ve etkinliklerle kutlandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Coşku sokağa taştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN