Bakan Yıldırım: için heyecan dorukta

Giriş Tarihi: 26.10.2013
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım 29 Ekim'de açılışı yapılacak 'ı A Haber'e anlattı. Mehmet Ali Önel'in sunduğu Deşifre programına katılan Yıldırım "Heyecan dorukta. Bu büyük proje için yabancı cumhurbaşkanları, başbakanlar davet edildi" dedi. Bakan Yıldırım, Marmaray'ın görkemli açılışı ile ilgili şunları söyledi: "Bütün arkadaşlarımız ayakta. Ankara kadromuz İstanbul'da. Hazırlıklar planladığımız gibi gidiyor. Herhangi bir sorunumuz yok. Marmaray için dünyada denizin altındaki en derin tünel kazıldı. ABD'de 44 bizdeki ise 62 metre. İki kıtayı birleştiren ilk tünel. İki lafın belini kıramadan kendinizi karşıda bulacaksınız. Bu proje İstanbul'un 2 tarihi semtini birbirine 3 dakikada bağlıyor."

ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ, DİĞER PROJELER
İstanbul'a yapılacak üçüncü köprü ile ilgili tartışmalara da değinen Yıldırım, "Bu köprü lüks değil, ihtiyaçtır" dedi. Yıldırım, İstanbul'un trafiğinin herkesin bildiği bir gerçek olduğunu belirterek, "Trafikte beklemeler nedeniyle yılda 3.5 milyar dolar servetimiz heba oluyor. Marmaray üçüncü köprü ve diğer projeler hayata geçirildiği zaman ulaşım yüzde 25 oranında rahatlayacak"dedi.

İŞTE YILDIRIM'IN O SÖZLERİ!YENİ HATLAR
Öte yandan İETT, Marmaray Projesi'ne entegrasyonu sağlamak için yeni hatlar oluşturdu. Ayrılık Çeşmesi, Üsküdar, Sirkeci, Yenikapı ve Kazlıçeşme istayonlarına gelecek ve gidecek yolcular için oluşturulan hatlar Marmaray'la birlikte hizmet vermeye başlayacak.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Yıldırım: Marmaray için heyecan dorukta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN